Dva gola Jelavića, Radošević i Ćaleta-Car prvaci Austrije! Strijelci Tomić, Jakoliš, Benko…(VIDEO)

Twitter/ FC Red Bull Salzburg‏

Hrvatski nogometaši i danas su kao i uvijek bili golgeterski raspoloženi. Dva puta se u strijelce upisao Nikica Jelavić u slavlju njegova Guizhou Zhichenga, dok su po jedan postigli Tomislav Tomić, Elvis Sarić, Antonio Jakoliš, Leon Benko i Danijel Miškić, a asistenciju je upisao Mario Tičinović. Ivan Runje i njegova Jagiellonia novim su slavljem nastavili veliku borbu za poljskog prvaka.

Od hrvatskih trenera danas su uspješni bili Damir Burić i Ivan Leko, dok je novi poraz upisao Niko Kovač.

Jelavić srušio Cannavarovu momčad

Kineski prvoligaš Guizhou Zhicheng je u devetom kolu kineske Super Lige rezultatom 2-1 slavio protiv Tianjin Quanjiana. Junak domaćih bio je hrvatski napadač Nikica Jelavić koji je bio strijelac oba pogotka. Protiv momčadi na čijoj klupi sjedi Fabio Cannavaro, a na travnjaku boje brane Pato i Witsel, iskusni hrvatski napadač postizao je golove u 15. i u 84. minuti, a iz igre je izašao u petoj minuti sudačke nadoknade. Jelavić nakon devet kola ima pet zgoditaka, a njegov Guizhou Zhicheng se deset bodova nalazi na devetoj poziciji.

Josip Radošević i Duje Ćaleta-Car prvaci u Austriji

U derbiju 33. kola austrijske Bundeslige momčad Salzburga s minimalnih je 1-0 svladala bečki Rapid, te tako osigurala titulu prvaka. Pogodak vrijedan tri boda koja su Salzburgu osigurala titulu postigao je 21-godišnji napadač Valentino Lazaro. Ćaleta-Car je danas odigrao svih 90 minuta, dok je Radošević utakmicu proveo na klupi. Josip Radošević u svim je natjecanjima sakupio 26 nastupa te postigao pet zgoditaka ove sezone, dok je Ćaleta-Car odigrao 22 utakmice (u svima kao starter).

Salzburgu je ovo četvrta uzastopna titula, ukupno 11. u njihovoj povijesti. U posljednjih deset godina, osam puta bili su austrijski prvaci.

Tomić strijelac za slavlje Zrinjskog protiv Sarajeva, strijelac i Sarić

Momčad Zrinjskog ostvarila je važnu pobjedu u borbi za prvaka BH Premijer Lige. Momčad Blaža Sliškovića u uzbudljivoj je utakmici slavila rezultatom 3-2 protiv Sarajeva. Treći i odlučujući pogodak za Zrinjski u 67. je minuti postigao hrvatski veznjak Tomislav Tomić, što mu je četvrti pogodak u sezoni. Kod gostiju se u strijelce upisao naš Elvis Sarić. 26-godišnji je veznjak u 50. minuti postigao svoj treći ovosezonski pogodak. Zrinjski se u utrci za prvaka nalazi na drugoj poziciji s bodom zaostatka i utakmicom više od prvoplasiranog Željezničara.

Jakoliš strijelac u utješnom slavlju Steaue

Momčad Steaue slavila je na svom terenu rezultatom 3-0 protiv CS U. Craiove. Cijeli je susret za domaće odigrao hrvatski napadač Antonio Jakoliš koji je u 44. minuti bio strijelac trećeg pogotka svoje ekipe. Ova pobjeda za Steauu bila je utješna jer su sezonu završili na drugoj poziciji s jednakim brojem bodova kao i prvoplasirani Cluj, koji je u posljednjem kolu poražen kod Viitorula rezultatom 1-0.

Olimpija do slavlja golovima Benka i Miškića

Momčad Olimpije u 32. je kolu slovenske Prve Lige rezultatom 3-1 slavila protiv Domžala. Domaće je u vodstvo u 15. minuti devetim prvenstvenim pogotkom doveo hrvatski napadač Leon Benko, na asistenciju našeg braniča Dine Štigleca. Gosti su ubrzo izjednačili, ali novo vodstvo Olimpiji je donio hrvatski veznjak Danijel Miškić u posljednjoj minuti prvoga dijela. To mu je četvrti prvenstveni pogodak. Benko i Štiglec odigrali su cijeli susret, Miškić je zamijenjen u 87. minuti, dok je kod Domžala drugo poluvrijeme odigrao naš Petar Franjić.

Asistencija Tičinovića u preokretu Lokerena

Lokeren je u osmom kolu u skupine B za Europsku ligu belgijskog prvenstva slavio na gostovanju kod Roeselarea rezultatom 2-3. Cijeli susret za Lokeren je odigrao naš Mario Tičinović koji je bio asistent drugog pogotka svoje ekipe u 48. minuti. Nikola Jambor u igru je ušao u 66. minuti.

Ivan Runje i Jagiellonia bolji i od Wisle

Prvoplasirana momčad poljske Ekstraklase Jagiellonia nastavila je svoju borbu za titulu prvaka slavljem od 2-0 protiv Wisle Krakow. Cijelu utakmicu za domaće je odigrao hrvatski stoper Ivan Runje. Jagiellonia na prvoj poziciji sada ima tri boda više od drugoplasiranog Bjeličinog Lecha koji sutra dočekuje Pogon Szczecin.

Novi poraz Kovačeva Eintracht Frankfurta

Eintracht Frankfurt kojeg vodi naš Niko Kovač poražen je na gostovanju kod Mainza rezultatom 4-2. 14. je to poraz Kovačeve momčadi koji i nije bio baš očekivan. U 50. minuti utakmice činilo se kako će Kovačeva momčad odnijeti sva tri boda jer su imali prednost od 0-2, ali su u posljednjih pola sata uspjeli primiti čak četiri zgoditka. Nakon 33 kola Eintracht se s 41 bodom nalazi na 11. poziciji.

Novo slavlje Damira Burića

Austrijska Admira koju vodi naš Damir Burić nastavila je s dobrim rezultatima pod vodstvom hrvatskog stratega. Admira je danas u utakmici 33. kola austrijske Bundeslige rezultatom 3-2 svladala Wolfsberger, i nalazi se na petoj poziciji na tablici s 46 bodova.

Ivan Leko korak bliže Europskoj ligi

St.Truiden kojeg vodi naš Ivan Leko nastavio je sa sjajnim rezultatima u završnici sezone. Danas je njegov St.Truiden slavio s visokih 1-4 na gostovanju kod St.Gilloisea te tako zasjela na prvu poziciju grupe A u borbi za Europsku ligu. Momčad Ivana Leke na prvoj poziciji ima 16 bodova, dok drugoplasirani Mechelen ima tri manje.

Jučer su se u slovenskom prvenstvu u strijelce upisali Sandi Križman i Tonći Mujan, dok je za NK Vitez strijelac bio Hrvoje Barišić.

Sandi Križman strijelac u visokom slavlju Pamićeva Kopera

Slovenski Koper kojeg vodi naš Igor Pamić slavio je jučer na gostovanju kod Radomlja s visokih 0-4. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski napadač Sandi Križman koji je u trećoj minuti utakmice postigao svoj četvrti prvenstveni pogodak u ovoj sezoni. Osim Križmana cijelu utakmicu za Koper su odigrali vratar Marijan Antolović, Toni Datković, Šime Gregov i Ed Kevin Kokorović. Koper se nalazi u nizu od sedam utakmica bez poraza, a nalazi se na petoj poziciji prvenstva s 48 osvojenih bodova.

Barišić strijelac jedinog pogotka protiv Sablićevog Širokog

Nakon slavlja u prvoj utakmici finala Kupa, momčad Širokog Brijega koju vodi Goran Sablić poražena je na gostovanju kod NK Viteza s minimalnih 1-0. Jedini pogodak na utakmici postigao je hrvatski veznjak Hrvoje Barišić u 89. minuti iz vrlo dvojbenog kaznenog udarca. Vitez se nalazi na 11. poziciji prvenstva koja vodi u drugu ligu s 29 bodova, jednim bodom manje od Metalleghea. Široki je osmi s 35 bodova.

Tonći Mujan strijelac u nadoknadi za tri boda Krškog

Momčad Krškog slavila je preokretom u 33. kolu slovenske Prve Lige rezultatom 1-2 protiv Celja. Pobjedu je gostima donio Tonći Mujan pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade, nakon što je u 57. minuti ušao u igru. Asistent kod pogotka bio mu je naš Filip Dangubić koji je odigrao cijeli susret. Od ostalih hrvatskih predstavnika, kod Krškog je još zaigrao Marko Dušak koji je u igri bio do 66. minute, dok je kod Celja cijeli susret odigrao Lovro Cvek.