Ćorluka prvak s Lokomotivom; Kulušić, Jazvić, Njire, Hrkač i Butić strijelci (VIDEO)

Pet hrvatskih nogometaša jučer se upisalo u strijelce, dok je Tonći Mujan jedini upisao asistenciju. Treneri su upisali po jednu pobjedu, remi i poraz.

Također, izdvojimo i Vedrana Ćorluku koji se okitio titulom prvaka sa svojim Lokomotiv Moskvom. Lokomotiv je danas pogotkom Edera svladao Zenit rezultatom 1:0, te tako osigurao svoju treću titulu prvaka u povijesti, prvu nakon 14 godina.

Prvijenac Kulušića

Moldovski Sheriff Tiraspol danas je u šestom kolu prvenstva svladao Zimbru rezultatom 3:1. Za domaće je prvi pogodak na utakmici u sedmoj minuti postigao hrvatski stoper Ante Kulušić. Njegov prvi prvenstveni pogodak ove sezone. Za Sheriff su svih 90 minuta osim Kulušića odigrali i vratar Zvonimir Mikulić te veznjak Dominik Kovačić. Nakon šest kola Sheriff je uvjerljivo prvi na tablici sa 16 bodova.

Jazvić strijelac u važnom slavlju Olimpie Grudziadz

Važne bodove osvojio je poljski drugoligaš Olimpia Grudziadz u borbi za ostanak. Grudziadz je danas na svom terenu protiv jednog od konkurenata za ostanak slavio rezultatom 4:2, a u strijelce se upisao i hrvatski napadač Filip Jazvić, kojem je to drugi prvenstveni pogodak ove sezone. Grudziadz nakon 29 kola ima 28 bodova i nalazi se na mjestu koje vodi u treću ligu. Leczna koja je 15. i nalazi se na mjestu koje vodi u doigravanje ima 30 bodova, a 14. mjesto koje ostavlja u drugoligaškom društvu drži njihov današnji protivnik Pogon Siedlce, s četiri boda više. Do kraja je ostalo još pet kola.

Njire strijelac

U osmom kolu playoffa za ostanak u ligi, slovački prvoligaš Podbrezova remizirao je s posljednjeplasiranim Presovom 1:1. Za goste je do 76. minute igrao hrvatski nogometaš Stijepo Njire koji je u 21. minuti bio strijelac za goste. Njegov treći pogodak od kako se ove zime iz češke lige preselio u Podbrezovu. Podbrezova je na tablici treća među šest ekipa koje se bore za ostanak, te imaju 13 bodova više od svog današnjeg protivnika.

Pogodak Hrkača

Albanska Teuta svladala je Partizani u susretu 32. kola albanskog prvenstva. Za goste je igrao hrvatski veznjak Ante Hrkač koji je u 64. minuti bio strijelac drugog pogotka svoje ekipe, te svog ukupno drugog u sezoni. Teuta nakon 32 kola ima 46 boda i četvrta je na tablici.

Butić trenutno drugi strijelac Primavere

Mladi hrvatski napadač Karlo Butić nastavio je s dobrim izdanjima u dresu Torinove mlade momčadi. Torino je danas gostovao kod Genoe te slavio rezultatom 1:3, a za goste je novi pogodak postigao naš napadač Karlo Butić, njegov 16. ligaški ove sezone što ga činim drugim strijelcem Primavere A. Prvi je napadač Atalante Barrow s 23 pogotka. Torino nakon 28 kola ima 46 bodova i peta je momčad, a 19-godišnji bivši igrač Zadra na kontu u aktualnoj sezoni ima ukupno 26 pogodaka.

Mujan asistent

Momčad Krškog danas je svladala Rudar iz Velenja s minimalnih 1:0 u utakmici 31. kola slovenske Prve Lige. Za domaće je cijeli susret odigrao hrvatski napadač Tonći Mujan koji je bio asistent jedinog pogotka svoje ekipe u 81. minuti. Uz tri pogotka, ovo mu je već 11. asistencija u prvenstvu. Osim njega, za Krško je cijeli susret odigrao i naš veznjak Josip Balić, dok je za Rudar cijeli susret odigrao Dominik Radić, Josip Tomašević igrao je do 61. minute, kada ga je zamijenio naš napadač Vlatko Šimunac, a Ante Solomun u igru je ušao u 88. minuti. Krško je na tablici sedmo s 33 boda, a Rudar kojem je ovo treći poraz u nizu ima 43 boda i ispustio je četvrtu poziciju, sada je peti.

Kovač uvjerljiv

Eintracht Frankfurt našeg Nike Kovača uvjerljivo je slavio danas u utakmici 33. kola Bundeslige. Eintracht je na svom terenu bio bolji od HSV-a rezultatom 3:0. Eintracht nakon 33 kola ima 49 bodova i sedmi je. Do kraja će voditi bitku za Europsku ligu, koju mogu izboriti i u slučaju da svladaju Bayern u finalu Kupa.

Remi Bjelice

Drugim kiksom u nizu Lech Poznan kojeg vodi naš Nenad Bjelica ponudili su mogućnost Legiji da se odvoji na četiri boda prednosti. Lech je danas gostovao kod Plocka a utakmica je završena bez pogodaka. Za Lech je do 77. minute igrao hrvatski nogometaš Mario Šitum. Lech nakon 34 kola ima 59 bodova, drugi je s bodom manje od Legie, te utakmicom više.

Neretljak poražen

Lošom formom u posljednje vrijeme HNK Orašje koje vodi pokvarilo si je planove za ulazak u prvu ligu. Danas su s minimalnih 1:0 poraženi kod Jedinstva iz Bihaća te su time izgubili šanse za prvo mjesto koje vodi u prvu ligu. Nakon 25 kola Orašje ima 43 boda i četvrto je.