Budimir i Mallorca sjajnim preokretom izborili ulazak La Ligu (VIDEO)

RCD Mallorca / Twitter

Nakon pet godina izbivanja, Mallorca se vratila u španjolsku elitu. U dvomeču s Deportivom, sjajnim preokretom izborili su plasman u La Ligu naredne sezone.

Pred Mallorcom bio je težak zadatak. U finalu playoffa čekao ih je Deportivo, a nakon prve utakmice zadatak je za njih bio još daleko teži. Na svom terenu Deportivo je slavio s 2:0.

Mallorca je na svom Estadio Iberostaru danas odigrala jako dobru utakmicu, te s tri gola uspjela u potpunosti preokrenuti taj rezultat. U sjajnom preokretu sudjelovao je i hrvatski napadač Ante Budimir koji je igrao do 84. minute.

Upravo je Budimir ‘načeo’ Deportivo danas. U 21. minuti hrvatski se nogometaš sjajno snalazi te pogađa za 1:0.

Do druga dva pogotka Mallorca stiže u drugom poluvremenu. Najprije u 62. minuti Sevilla pogađa za 2:0, da bi 20 minuta kasnije Abdon Prats zabio za veliki preokret.

Mallorca je tako izborila svoj povratak u La Ligu, posljednji put prvoligaš su bili u sezoni 2012/13. Ispali su kao sedamnaestoplasirani s 36 bodova, Celta Vigo koja je ostala u ligi, imala je samo bod više.

27-godišnji napadač u Mallorcu je stigao u siječnju ove godine na posudbu iz talijanskog Crotonea. Za pola sezone odigrao je 20 utakmica te pritom postigao 6 golova i upisao jednu asistenciju.

Ostaje vidjeti hoće li ga Mallorca otkupiti od talijanske momčadi.