Braća Jakoliš strijelci; pogoci Andrijaševića, Ozobića, Roguljića i Divkovića (VIDEO)

apoelfc.com

Sjajan dan imali su hrvatski nogometaši u svojim klubovima. Postigli su deset pogodaka i upisali šest asistencija. Od trenera, slavili su Željko Kopić i Branko Ivanković, dok je Igor Tudor upisao prvi poraz.

Divković dvostruki strijelac

Dunajska Streda uvjerljivo je slavila protiv Sereda u četvrtom kolu playoffa slovačke Fortuna lige. Utakmicu je sjajno otvorio Marko Divković koji je zabio dva pogotka na samom otvaranju utakmice, u sedmoj i 13. minuti.

Mladi hrvatski napadač sada ima pet pogodaka u prvenstvu, a Dunajska Streda druga je na tablici s 51 osvojenim bodom.

Osmi pogodak Ozobića

Azerbajdžanski prvak Qarabag danas je uvjerljivo svladao Sabah Baku u utakmici 24. kola prve lige. Qarabag je slavio s 3:0, a drugi pogodak na utakmici u 65. je minuti zabio hrvatski nogometaš Filip Ozobić, njegov osmi prvenstveni pogodak.

Qarabag je na tablici prvi s 54 boda, tri više uz utakmicu više od Netfchi Bakua.

Pogodak Andrijaševića, asistencija Lulića

Zanimljivu utakmicu odigrali su Cercle Brugge i Waasland-Beveren u utakmici četvrtog kola kvalifikacija za Europsku ligu. Poveli su gosti kada Boljević u drugoj minuti zabija na asistenciju hrvatskog veznjaka Karla Lulića. Do 54. minute Cercle Brugge stiže do preokreta a Boljević u 68. minuti ne koristi kazneni udarac za poravnanje. Ipak, u 71. minuti Waasland-Beveren pogotkom Franka Andrijaševića stiže do poravnanja 2:2.

Hrvatskom nogometašu to je treći prvenstveni pogodak. Domaća momčad u 90. minuti zabija još jedan pogodak te stiže do tri boda. Waasland-Beveren posljednji je u svojoj grupi za Europsku ligu sa samo jednim bodom nakon četiri kola.

Roguljić za pobjedu Trenčina

Slovački Trenčin svladao je Zlate Moravce te prekinuo njihov niz od tri pobjede u nizu. Trenčin je slavio s minimalnih 1:0 a jedini pogodak u 90. minuti postigao je hrvatski veznjak Ante Roguljić.

Za goste je svih 90 minuta odigrao hrvatski nogometaš Antonio Asanović. Roguljiću je to prvi pogodak u prvenstvu ove sezone a Trenčin je deveti s 26 bodova dok Zlate Moravce zauzima pretposljednju poziciju s 23 boda.

Dva pogotka Antonia Jakoliša

Svoje prve pogotke u dresu ciparskog APOEL-a postigao je hrvatski nogometaš Antonio Jakoliš. Ciparski prvak uvjerljivo je s 4:0 svladao Neu Salamis, a Jakoliš se upisao u strijelce u 10. i 73. minuti kod prvog i trećeg pogotka.

APOEL je na tablici prvi sa sedam bodova prednosti ispred Apollona koji ima utakmicu manje.

Pogodak Marina Jakoliša

Austrijski prvoligaš Admira slavila je u susretu 25. kola austrijske Bundeslige protiv Innsbrucka s 1:3. Od 66. minute za goste je igrao hrvatski nogometaš Marin Jakoliš koji je u 80. minuti prvim pogotkom ove sezone postavio konačan rezultat utakmice.

Admira se nalazi u skupini za ispadanje i nalazi se na desetoj poziciji s 14 bodova.

Pogoci Brtana i Mandića u slavlju Krupe

BiH prvoligaš Krupa svladala je na svom terenu danas Čelik rezultatom 5:2. Tako je Krupa pobjegla sa zadnje pozicije u borbi za ostanak u prvoligaškom društvu. Krupu je u 17. minuti u vodstvo doveo Nikola Mandić drugim prvenstvenim pogotkom. Devet minuta kasnije Krupa je povisila svoje vodstvo, drugi pogodak u prvenstvu također je zabio Marko Brtan.

Krupa je ovom pobjedom preskočila posljednjeplasirani GOŠK, ima 21 bod, šest manje od Zvijezde koja se nalazi na poziciji koja ostavlja u prvoj ligi.

Tešija trostruki asistent

Slovačka Senica uvjerljivo je svladala Nitru u playoffu za ispadanje u četvrtom kolu. Senica je slavila rezultatom 4:1, a cijeli susret za domaću je momčad odigrao hrvatski nogometaš Marko Tešija. koji je danas upisao tri asistencije. Tešija je asistirao za prvi, treći i četvrti pogodak svoje ekipe, te sada ima pet prvenstvenih asistencija.

Za Senicu je igrao i hrvatski napadač Filip Dangubić koji je zamijenjen u 63. minuti. Za Nitru je svih 90 minuta igrao Nikola Gatarić, a Ivan Zgrablić utakmicu je proveo na klupi. Senica je na tablici posljednja s 22 boda, dok Nitra na osmoj poziciji ima 29.

Runje asistent

U derbiju 30. kola poljske Ekstraklase Jagiellonia je slavila kod Lecha u Poznanu rezultatom 0:2. Za goste je svih 90 minuta odigrao hrvatski stoper Ivan Runje koji se upisao u asistente kada je u 61. minuti asistirao Imazu za drugi gol svoje momčadi.

Jagiellonia je na tablici šesta s 47 bodova iz 30 kola.

Asistencija Kukuruzovića

Švicarski drugoligaš Lausanne slavio je u 29. kolu druge švicarske lige protiv Willa rezultatom 2:0. Za domaće je svih 90 minuta odigrao hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović koji je u 36. minuti asistirao Puertasu za konačan rezultat.

Lausanne je na tablici drugi s 50 bodova, osam manje od Servettea.

Prvi poraz Tudora

U četvrtoj utakmici na klupi Udinesea hrvatski trener Igor Tudor upisao je prvi poraz. Udinese je poražen na Olimpicu s minimalnih 1:0 pogotkom Edina Džeke.

Udinese se na tablici nalazi na 16. poziciji s 32 boda, četiri više od mjesta koje vodi u drugu ligu. Do kraja je ostalo još sedam kola, a Udinese čeka nekoliko teških utakmica poput Lazija, Atalante i Intera ali i ekipa iz donjeg dijela tablice poput Frosinonea, SPAL-a i Cagliarija.

Pobjeda Kopića preokretom

Sjajnim preokretom Paphos našeg Željka Kopića upisao je pobjedu u utakmici 28. kola ciparske prve lige. Paphos je gubio od Alki Oroklinija ali je onda u sjajnoj završnici s tri pogotka u zadnjih 15 minuta slavio 2:3. Paphos se lagano odvaja od pozicija koja vode u drugu ligu, nakon 28 kola imaju 31 bod.

Pobjeda Ivankovića

Iranski Persepolis kojeg vodi naš Branko Ivanković slavio je protiv Saipe u susretu 25. kola rezultatom 3:2. Persepolis se ovom pobjedom učvrstio na prvoj poziciji s 54 boda, pet više od Tractor-Sazija. Za Persepolis je danas do 86. minute igrao hrvatski napadač Mario Budimir, a vratar Božidar Radošević utakmicu je proveo na klupi.