Bartulović, Mišlov i Plazibat strijelci; asistencija Arsenića! (VIDEO)

Nakon reprezentativnih pauza, hrvatski su nogometaši diljem svijeta već danas počeli tresti protivničke mreže. Mladen Bartulović bio je strijelac u slavlju svoje Legnice, kao i Roko Mišlov u pobjedi Hartberga. Stipe Plazibat nastavio je golgetersku formu novim pogotkom za Home United. Zoran Arsenić upisao je asistenciju.

Pogodak Bartulovića u slavlju Legnice

Poljski drugoligaš Legnica rezultatom 2-1 svladala je Drutex-Bytoviu na svom terenu. Hrvatski nogometaš Mladen Bartulović za domaću je momčad odigrao cijeli susret, a u 82. minuti započeo je preokret svoje ekipe, da bi dvije minute kasnije Marquitos pogodio za pobjedu. Cijelu utakmicu za Legnicu je odigrao i hrvatski stoper Tomislav Božić. Legnica nakon osam kola ima 18 bodova i nalazi se na prvoj poziciji druge poljske lige.

Novi pogodak Mišlova

Austrijski drugoligaš Hartberg ostvario je važnu gostujuću pobjedu protiv Austria Lustenaua 1-2. Cijeli susret za goste je odigrao hrvatski veznjak Roko Mišlov koji je u sedmoj minuti postigao i prvi zgoditak na utakmici, nakon velike pogreške domaće obrane. Mišlovu je to treći pogodak u devetom ligaškom susretu, a Hartberg nakon devet kola ima 18 bodova i nalazi se na drugoj poziciji prvenstva.

19 golova u 15 utakmica za Plazibata

Hrvatski napadač Stipe Plazibat nastavio je sa sjajnom formom u singapurskom Home Unitedu. Njegov je tim s visokih 1-4 svladao Brunei DPMM. Hrvatski je napadač u igri bio do 58. minute, a u 19. je minuti iz kaznenog udarca postigao pogodak. Plazibat nakon 15 ligaških utakmica ima 19 pogodaka,  te je prvi strijelac prvenstva. Njegov Home United na tablici ima 33 boda, 13 manje od prvoplasiranog Albriex Niigate, ali i tri utakmice manje.

Asistencija Arsenića u porazu Wisle

Wisla Krakow poražena je u osmom kolu poljske Ekstraklase. Bolja je bila Arka koja je na svom terenu slavila rezultatom 3-1. Za goste je cijeli susret odigrao bivši nogometaš Osijeka, Zoran Arsenić, koji je u petoj minuti asistirao za jedini pogodak svoje ekipe. Iako, sve zasluge idu strijelcu pogotka, koji je fantastično pogodio mrežu gostujuće ekipe. S klupe je u 74. minuti u igru ušao i Tibor Halilović. Kod Arke je utakmicu s klupe odgledao naš napadač Filip Jazvić. Nakon osam kola, Wisla ima 13 bodova i nalazi se na petoj poziciji, a Arka na osmoj.