Arsenić dvostruki strijelac; pogodak i asistencija Maglice te dvojice Jakoliša (VIDEO)

Hrvatski nogometaši danas su bili iznimno raspoloženi. Braća Jakoliš, Marin i Antonio upisali su po pogodak i asistenciju, baš kao i Anton Maglica. Zoran Arsenić bio je dvostruki strijelac, dok je Josip Tadić bio strijelac za Suduvu koja je osvojila Superkup.

Od trenera, remije su upisali Damir Burić i Ivan Leko.

Gol i asistencija Jakoliša

U 23. kolu austrijske Bundeslige Admira je na gostovanju svladala Wolfsberger rezultatom 1-3. Do 86. minute za goste je igrao naš napadač Marin Jakoliš, koji je bio i igrač utakmice. Jakoliš je najprije u četvrtoj minuti asistirao za prvi pogodak gostiju, da bi u prvoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena i sam zabio za 0-2. Admira nakon 23 kola ima 37 bodova i treća je.

Arsenić dvostruki strijelac

Wisla Krakow koju od početka godine vodi Joan Carrillo svladala je Arku rezultatom 3-2 u 23. kolu poljske Ekstraklase. Za Carrillovu momčad cijeli je susret odigrao bivši nogometaš Osijeka Zoran Arsenić, koji je bio strijelac pogodaka u 51. i 83. minuti, te je svojoj momčadi osigurao pobjedu. Za Wislu je od 66. minute igrao i Tibor Halilović, dok je Marko Kolar u igru ušao u 90. minuti. Wisla nakon 23 kola ima 35 bodova i sedma je.

Maglica i Jakoliš po gol i asistenciju

Ciparski Apollon uvjerljivo je svladao Alki Oroklini u susretu 25. kola ciparskog prvenstva s 4-1. Gosti su poveli u 19. minuti, a u 41. preokret domaćih pokrenuo je naš napadač Anton Maglica, 11. pogotkom u prvenstvu ove sezone. Asistent je bio Antonio Jakoliš. U strijelce se upisao i Jakoliš, koji je bio strijelac četvrtog pogotka u 67. minuti, asistencijom mu je uzvratio Maglica, njegov peti u prvenstvu ove sezone. Apollon nakon 25 kola ima 58 bodova i nalazi se na drugoj poziciji, dva manje od prvoplasiranog APOEL-a.

Tadić, Švrljuga, Kardum i Iharoš osvajači Superkupa

Momčad Suduve osvajač je litavskog Superkupa. S uvjerljivih 5-0 Suduva je svladala Stamburas, te tako stigla do druge titule u Supuerkupu nakon 2009. godine. U strijelce se za domaću momčad upisao i naš napadač Josip Tadić koji je bio strijelac prvog pogotka u devetoj minuti. Osim njega igrao je i veznjak Andro Švrljuga te vratar Ivo Kardum, dok je Marko Iharoš utakmicu odgledao s klupe.

Asisstencija Eduarda

Poljska Legia koju vodi naš Romeo Jozak uvjerljivo je svladala Slask rezultatom 4-1. Cijeli je susret za domaće odigrao naš napadač Eduardo koji je asistirao za prvi pogodak u 23. minuti. Cijeli susret za Jozakovu je momčad odigrao i Domagoj Antolić. Legia je nakon 23 kola prva s 44 boda.

Asistencija Kukuruzovića

Nakon visokog poraza od Manchester Citya, Basel je upisao poraz i u domaćem prvenstvu. Bolji je bio St.Gallen koji je na St.Jakob-Parku slavio rezultatom 0-2. Za goste je od 80. minute igrao hrvatski veznjak Stjepan Kukuruzović, koji je šest minuta kasnije asistirao za drugi pogodak svoje ekipe. St.Gallen nakon 22 kola ima 30 bodova i peta je momčad prvenstva.

Bod Burića protiv vodeće momčadi

Greuther Fürth našeg Damira Burića osvojio je važan bod na gostovanju kod vodeće Fortune Düsseldorf. Vodio je Fürth od desete minute pogotkom Witteka, pa sve do 76. kada je na 1-1 izjednačio Usami. Za Burićevu momčad cijeli je susret odigrao naš stoper Mario Maloča, dok je za domaće igrao posuđeni igrač Davor Lovren. Fortuna nakon 23 kola ima 44 boda i prva je, dok je Furth i dalje na rubu zone za ispadanja, nalaze se na 16. poziciji s 24 boda.

Remi Leke

Ivan Leko i njegov Club Brugge upisali su novi remi. Danas je Lekina momčad remizirala s Genkom na svom terenu, bilo je 2-2. Brugge nakon 27 kola ima 60 bodova i prvi je, 12 više od drugoplasiranog Charleroia.