Upside Down #17: Sve je u znaku Melbournea

Upside down
N+

Pred vama je 17. nastavak kolumne Upside Down koji donosi pregled najnovijih nogometnih događaja u australskoj A-ligi. Ovoga vikenda odigrani su susreti eliminacijske faze doigravanje, a prolazak u polufinale izborila su dva kluba iz Melbournea.

Roar nije imao šanse

Prva eliminacijska utakmica odigrana je u petak, a momčad Brisbane Roara gostovala je kod Melbourne Cityja. Trećeplasirana momčad regularnog dijela prvenstva ugostila je šestoplasiranu te bez većih muka uspjela je izboriti plasman u polufinale.

Koliko su gosti bili nemoćni govori činjenica da u 90 minuta nisu uspjeli uputiti niti jedan udarac prema vratima domaćina. Bez obzira na to, Roar je uspio održavati nulu sve do kraja prvog poluvremena, a tek je Mauk nakon sat vremena igre uspio pronaći put lopte do Yougnove mreže.

Silan pritisak Cityja pretvorio se u pokušaj Roara da stigne pogodak zaostatka te pokuša kroz produžetke izboriti mjesto u polufinalu. Ipak, nešto otvorenija postava gostujućih nogometaša omogućila je Fitzgeraldu da postavi konačnih 2:0.

City će tako, kao najboljeplasnirana momčad od “ostalih” ići na drugoplasirani Newcastle Jets u prvoj polufinalnoj utakmici.

Victory na pogon neumoljivog Kosovara

Baš kao i u prvoj eliminacijskoj utakmici, na pogodak u drugoj moralo se čekati gotovo sat vremena. Nogometaši Melbourne Victoryja ugostili su Adelaide United, četvrta i peta momčad prvenstva suočili su se u borbi za polufinale.

Međutim, iako su bili u ulozi blagog favorita, domaći nogometaši nisu na najbolji način otvorili utakmicu pa su gosti stvorili nekoliko ozbiljnijih prilika, a jedna takva rezultirala je pogotkom u 57. minuti. Zaspala je domaća obrana, a to je iskoristio Mileusnić koji šalje loptu pored Thomasa za iznenađenje.

Ipak, da većina navijača može odahnuti, pobrinuo se, pet minuta kasnije, George koji se lako odhrvao s Marroneom i glavom pogodio za izjednačenje. Rezultat 1:1 stajao je na semaforu do nekoliko minuta prije kraja susreta kada na scenu stupa najbolji strijelac u povijesti lige.

Kosovar Besart Berisha u 69. minuti propustio je izglednu priliku kada je njegov udarac obranio gostujući vratar Izzo. Ipak, 20 minuta kasnije, pobjednik iz njihova međusobna dvoboja bio je drugačiji. Ni loš ubačaj Barbarousesa, ni pokrivanje Elseyja nisu uspjeli zaustaviti da neumoljivi Kosovar izvede škarice i pogura svoju momčad u polufinale. Tamo će ih dočekati prvak regularnog dijela prvenstva Sydney.