Nova tri boda za razigranu Olimpiju i umorni Maribor (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Ovaj vikend odigrane su samo četiri utakmice prve slovenske nogometne lige, jer je kiša odgodila obračun Rudara iz Velenja i Krškoga. Prva priča lige međutim ostaje činjenica, da i nakon 13 kola, vječni rivali Olimpija i Maribor ostaju neporaženi.

Igor Bišćan pobrinuo se za oštar prekid medenog mjeseca kolege Siniše Brkića na klupi Triglava (četiri boda u dvije utakmice).

Pred domaćim navijačima Olimpija je svladala Kranjčane s 3:0, a svi pogoci pali su u drugom poluvremenu.

Prvi put od ožujka u igru ušao je najbolji igrač Ljubljančana u šampionskoj sezoni 2015/16, Rok Kronaveter, kojega su od terena držale ozljede, ali i spor s vodstvom kluba te navijačkom grupom Green Dragons.

Maribor je imao šansu ublažiti rane nakon katastrofalnog domaćeg poraza od Liverpoola od čak 7:0 ranije u tjednu protiv zadnje ekipe lige, no loša igra i minimalna pobjeda s 1:0 protiv Ankarana nisu učinili mnogo za poboljšanje klime. Jedini gol za domaćine postigao je Tuzlanin Jasmin Mešanović.

Treće mjesto, barem do utorka, kad igraju Rudar i Krško, drže Domžale, koje su upisale ključnu pobjedu u gostima kod Gorice. Domaćini su brzo poveli, ali su Žuti u nastavku postigli tri gola, dva od tih Zagrepčanin na posudbi iz Praga, Marko Alvir. Nakon osam godina dres Domžala ponovno je obukao Andraž Kirm, nekadašnji reprezentativac sa 71 nastupom, uključujući i tri na svjetskom prvenstvu 2010. godine pod vodstvom Matjaža Keka.

Četvrti gol Riječanina Filipa Dangubića u dresu Celja nije bio dovoljno za prvu pobjedu u šest utakmica otkako je trener Dušan Kosić. Ovaj put su ipak bili u igri do samog kraja, ali su ostali bez bodova nakon gola Antona Rogine za gostujući Aluminij iz Kidričeva u trećoj minuti sudačke nadoknade.