Mreže se tresle iz igre i penala, a Maribor ponovo pobjegao Olimpiji (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Nakon pobjede na derbiju u Mariboru ljubljanska Olimpija priuštila si je kiks protiv Domžala te je tako ponovo izgubila korak s vodećom momčadi prvenstva. U pet susreta 15. kola Prve lige Telekom Slovenije postignuto je čak 26 pogodaka, a suci su dosudili pet udaraca s bijele točke.

Kratko je trajalo slavlje Zmajčeka nakon pobjede u Ljudskom vrtu. Već u srijedu razočarali su svoje navijače mršavim remijem proti trećeligaša Kopera (1:1) u Kupu, koji ipak nije bio previše značajan jer su Ljubljančani petardom na gostovanju već osigurali prolazak dalje. Bolniji je bio nedjeljni prvenstveni remi protiv Domžala u Stožicama. U pravoj golijadi mrežu domaćina zatresao je i Dario Melnjak, a kod gostiju valja pohvaliti i dvostrukog strijelca Jamajčanina Shamara Nicholsona te Senijada Ibričića, koji se istaknuo asistencijama te “panenkom” iz bijele točke. Domžale su nakon nešto više od sata igre povele 2:4, no u posljednjih 15 minuta zeleno-bijeli izborili su dva udarca s bijele točke, iz kojih je Rok Kronaveter postavio konačnih 4:4.

Puno mirniji bio je štajerski derbi između Celja i Maribora, u kojem su gosti već u 26. minuti poveli s 0:3, a prije toga Luka Zahovič uspio je promašiti i kazneni udarac. Lideri slovenskog prvenstva nisu posustajali ni nakon visokog vodstva te su u nastavku još dvaput zatresli mrežu Celja, koje ovaj put nije bilo dostojan protivnik.

U nedjeljnom “skijaškom” terminu (11.45) počeo je susret između Triglava i Krškog, koji je odlučen tek u sudačkoj nadoknadi drugog poluvremena. Gosti su nakon deset minuta igre držali dva pogotka prednosti, Triglav je do velikog odmora uspio izjednačiti te u 48. minuti i prvi put povesti. Marin Perić pobrinuo se za novo izjednačenje, a sama završnica susreta donijela je sedmi pogodak na susretu, kojem su se radovali domaći nogometaši.

U iznimno raspucano društvo dobro su se uklopili i Gorica te Rudar, koji su uzbudljiv susret okončali remijem 2:2, dok je Mura pogocima Roka Sirka slavila u Kidričevom.

Prva liga Telekom Slovenije, 15. kolo: Olimpija – Domžale 4:4 (2:3), Celje – Maribor 0:5 (0:3), Gorica – Rudar 2:2 (1:1), Triglav – Krško 4:3 (2:2), Aluminij – Mura 0:2 (0:1)