Maribor u vječnom derbiju bolji od Olimpije (VIDEO)

Nakon 16. kola prve slovenske nogometne lige Olimpija Ljubljana pod vodstvom Igora Bišćana upisala je prvi poraz u sezoni. S 1:0 bio je bolji Maribor.

Petkovim obračunom počeo je i produženi prvoligaški vikend koji je završio tek u ponedjeljak popodne u Velenju.

Tek nekoliko dana nakon visokog poraza u četvrtfinalu kupa protiv Olimpije (0:3), Maribor je na domaćem terenu svladao Ljubljančane i tako ostaje na vrhu ljestvice kao jedina ekipa bez ligaškog poraza u sezoni.

Pred 9.000 gledatelja je jedini zgoditak u derbiju potpisao već legendarni Marcos Tavares. Brazilcu je to bio već 8. gol u vječnim derbijima, a do apsolutnog rekorda lige (130 golova Stefana Škapera) fali mu samo još jedan zgoditak.

S dobrom formom nastavlja Celje koje se za novu pobjedu ipak namučilo na gostovanju u Dravogradu kod Ankarana. Zadnja ekipa lige je usprkos igraču manje na terenu stigla do izjednačenja u 88. minuti, no na razočaranje domaćina Banjalučanin Fedor Predragović je golom u 3. minuti sudačke nadoknade postavio konačni rezultat 1:2.

Osim Maribora te Olimpije ostale ekipe jako variraju u formi pa nova tri boda za Celje znače da se klub iz mjesta grofova vraća u borbu za europska natjecanja sljedeće sezone.

Aluminij je na gostovanju kod Triglava u Kranju upisao važnu pobjedu s kojom je skočio na 7. mjesto na ljestvici, a još važnije, pobjedu s kojom je pobjegao na pet bodova od zone ispada. Rezultat 3:0 za momke Slobodana Grubora vara, pošto su zadnja dva gola postignuta u sudačkoj nadoknadi kad je isključenog golmana Elvisa Džafića morao među vratnicama nadomjestiti napadač Luka Majcen.

Krško je sa Spasojem Bulajićem na klupi i Miljanom Škrbićem u špici napada bilo hit početka sezone. Dok Škrbić usprkos slabijoj formi još uvijek drži prvo mjesto na ljestvici strijelaca, njegova ekipa pala je sve do 8. pozicije. Ove nedjelje morali su priznati poraz protiv Domžala. Jedini gol postigao je Jure Balkovec.

Razlog zašto je 16. kolo trajalo sve do ponedjeljka je bio prekid na utakmici zbog magle u 26. minuti na stadionu Rudara Ob jezeru. Ostatak susreta odigran je u ponedjeljak, a pobjedu od 2:0 su slavili domaćini.