Maribor nakon osme minimalne pobjede u sezoni ponovno na vrhu s Olimpijom (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

U Sloveniji su tijekom vikenda igrane utakmice 14. kola prve lige. Dvojac Maribora i Olimpije još uvijek nije upisao poraza, a od treće ekipe lige bježe već 11 bodova.

Nakon 14. kola obje ekipe su na 10 pobjeda te četiri remija.

Gol Jasmina Mešanovića bio je dovoljno za pobjedu Maribora u derbiju kola protiv Domžala.

Utakmicu je s lijepo popunjenih tribina pratio i nekadašnji igrač Maribora Agim Ibraimi, koji još nije dobio pravo na nastup od FIFA-e, ali se ipak čini da su u Žutoj obitelji sredili papire pa možemo ukratko Makedonca očekivati i na terenu.

Olimpijino gostovanje kod Marjana Pušnika u Velenju je bilo manje uspješno (0:0), ali se klub iz Ljubljane zahvaljujući gol razlici održao na vrhu ljestvice. Iako su Domžale upisale 0 bodova, Knapi se još uvijek drže na odličnom 3. mjestu kojega su si izborili tijekom tjedna visokom pobjedom od čak 3:0 protiv Krškoga u zaostaloj utakmici 13. kola.

Zadnja tri kluba lige Ankaran, Triglav i Aluminij za vikend su zajedno upisali tek jedan bod.

Ankaran je dugo bio u položaju da pokupi sva tri boda protiv Krškoga nakon uspješno izvedenog jedanaesterca Zadranina Mihovila Klapana u 23. minuti. No, drugo slavlje u sezoni spriječio im je iz Ljubljane posuđeni Leo Ejup golom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Triglav je s 0:2 izgubio doma protiv Celja koje je stiglo do prve pobjede u sedam utakmica otkako je dirigentsku palicu preuzeo Dušan Kosić. Za klub iz grada grofova golove su postigli Luka Žinko iz jedanaesterca te Varaždinac Lovro Cvek, koji je s glavom osigurao pobjedu u 84. minuti igre.

Aluminij Kidričevo još uvijek drži ugodnih pet bodova prednosti pred zonom ispadanja, no poraz na domaćem stadionu s 0:3 protiv Gorice svakako ne može veseliti trenera Slobodana Grubora. Za ND Gorica je prvi gol postigao bivši branič Rijeke Matija Škarabot, a s dva je Kidričane dokrajčio Rifet Kapić.