Maribor korak do naslova, suci opet na tapeti (VIDEO)

Utakmice 31. kola Prve lige Telekom Slovenije obilježile su pobjede favorita i nove brojne sudačke pogreške. Maribor samo još pobjeda dijeli do novog naslova, dok je otvoreno pitanje momčadi, koja će se za ostanak boriti u dodatnim kvalifikacijama.

Kišovita nedjelja donijela je i pravu kišu golova na utakmicama u Murskoj Soboti, Novoj Gorici i Ljubljani. Vodeći Maribor odlično je otvorio susret protiv Gorice i preko Jana Mlakara poveo već u drugoj minuti. Napadač Vijoličastih drugi put je bio uspješan u 35. minuti, a za zanimljiviju završnicu pobrinuo se Etien Velikonja u 77. minuti. Prije toga suci su pogrešno označili nedozvoljen položaj kod pogotka Luke Zahovića, no isti igrač se ipak upisao u listu strijelaca u 82. minuti, kada je pogodio za konačnih 1:3. Maribor tako i dalje drži veliku prednost na vrhu ljestvice i već na subotnjem velikom derbiju protiv Olimpije može potvrditi novi naslov prvaka.

Pravu golijadu vidjeli su malobrojni nogometni fanatici u hladnim Stožicama, koje je dodatno zaledio napadač Triglava Luka Majcen vodećim pogotkom u 24. minuti. Slijedio je odlučan odgovor Zmajčeka, koji su zabili četiri pogotka zaredom, a u 89. minuti drugi pogodak za Triglav postigao je Tin Karamatić.

Domžale su u gostima dosta lako svladale Aluminij i učvrstile se na trećoj poziciji, koju napada i Celje, za kojeg je današnja pobjeda protiv otpisanog Krškog (18.00) praktički obavezna.

Daleko najzanimljiviji susret ovog kola odigran je u Murskoj Soboti, a u glavnoj ulozi su se pored raspoloženih napadača nažalost našli i suci. Rudarov Žiga Škoflek nastavio je svoju efikasnu seriju i pogodio za 0:1 te 1:2. Kada je Milan Tucić u 67. minuti pogodio za 1:3 pitanje pobjednika izgledalo je riješeno. Mura se ipak probudila i uraganskim napadima u sudačkoj nadoknadi uspjela izjednačiti. Rudar je ipak imao vremena za završni napad, kojeg je pogotkom zaključio Dominik Radić, ali je pomoćni sudac dignuo zastavicu, iako je snimka pokazala, da je sve bilo regularno.