Krškom izlazna viza, Ibričić asistira i iz penala, hrvatskom vrataru mjesto u TOP 11 (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Nakon nedjeljnog poraza protiv Aluminija nogometaši Krškog i definitivno su ostali bez šansi za ostanak u Prvoj ligi Telekom Slovenije. Nogometni sindikat SPINS podijelio je nagrade najboljim pojedincima, među kojim je i hrvatski vratar Matko Obradović.

Nakon potvrde naslova prvaka Maribor je očito odlučio zaigrati nogomet za “raju”, pa je tako 4 tisuće gledatelja na subotnjem susretu protiv Triglava vidjelo pravo golijadu. Mreža se prvi put zatresla već u 11. sekundi, kada je Viole razveselio Jasmin Mešanović, no Triglav je brzo došao do izjednačenja.

I drugo poluvrijeme je započelo ekspresnim pogotkom, jer je već u 22. sekundi goste iz Kranja u vodstvo doveo David Tijanić. Za novi preokret pobrinuo se Luka Zahovič, dok je za konačnih 3:3 u završnici susreta pogodio iskusni Luka Majcen.

Olimpija je drugo mjesto potvrdila pobjedom u Velenju, iako je prvo poluvrijeme završila u rezultatskom minusu. Bivši član zagrebačkog DInama Endri Čekići potvrdio je dobru formu i u nastavku s dva pogotka Zmajčekima trasirao put do pobjede.

Dario Vizinger mogao je biti heroj utakmice između Domžala i Celja, no domaćini su uspjeli izvući bod spornim pogotkom Shamara Nicholsona, kojem je iz penala (!) asistirao Senijad Ibričić. Je li pogodak regularan, zaključite sami…

Dok se Krško domaćim porazom protiv Aluminija definitivno oprostilo od elitnog društva, za svoj prvoligaški status još uvijek strahuje Gorica, koju nakon neuspjeha protiv Mure samo čudo može spasiti od dodatnih kvalifikacija.

Jučer su u Ljubljani podijeljene i nagrada nogometnog sindikata SPINS. Za najboljeg pojedinca sezone 2018/19 proglašen je ofenzivni veznjak Celja Rudi Požeg Vancaš, najbolji trener je Ante Šimundža iz Mure, dok je najbolji vratar njegov pulen Matko Obradović.

Prva liga Telekom Slovenije, 32. kolo: Maribor – Triglav 3:3 (1:1), Rudar – Olimpija 1:2 (1:0), Domžale – Celje 1:1 (0:1), Mura – Gorica 3:0 (2:0), Krško – Aluminij 1:3 (0:2).