Aluminij išamarao Olimpiju, Maribor u Domžalama do +9 (VIDEO)

PLTS, slovenska liga

Reprezentativna pauza očito je ozbiljno naštetila nogometašima Olimpije, koji su u Kidričevom primili čak pola tuceta golova. Vodeći Maribor je u derbiju 18. kola Prve lige Telekom Slovenije slavio u Domžalama i povisio svoju prednost.

Izreka “po jutru se dan poznaje” dobila je novu potvrdu na subotnjem susretu između Aluminija i Olimpije. Gosti iz Ljubljane prvi put su morali vaditi loptu iz svoje mreže već u trećoj minuti, a do kraja njihov vratar Aljaž Ivačič bio je svladan čak šest puta. Zmajčeki su u prvih 45 minuta primili tri pogotka. Junak “Šumara” bio je Hercegovac Nikola Leko s dva pogotka. Da atmosfera u gostujućoj svlačionici na poluvremenu bude još otužnija pobrinuo se Macky Bagnack, koji je na kraju prvog dijela zbog udarca laktom zaradio direktni crveni karton. Stefan Savić je pogotkom za 3:2 u 52. minuti vratio tračak nade zeleno-bijelima, no već dvije minute kasnije Francesco Tahiraj je povisio na 4:2, a do kraja susreta Aluminij je došao do neočekivane šestice i visokom pobjedom skočio na treće mjesto.

Puno uzbuđenja bilo je i u Domžalama, gdje su domaćini preko efikasnog mladog veznjaka Adama Gnezde Čerina poveli već u petoj minuti. Maribor se brzo trgnuo iz snova te pogotkom Jana Mlakara na asistenciju Luke Zahoviča izjednačio u 19. minuti. Imali su Vijoličasti dvije jako lijepe prilike pred kraj prvog dijela, no do promjene rezultata došlo je tek u 73. minuti, kada je za konačnih 1:2 nakon kornera pogodio Saša Ivković. “Nakon lošijeg početka i brzo zaostatka dobro smo reagirali i veći dio susreta bili bolja momčad. Raduje me, da su momci još uvijek potpuno fokusirani na svoje zadaće, iako jesenski dio prvenstva polako završava,” derbi kola prokomentirao je trener Maribora Darko Milanič, koji može mirno pripremiti momčad na posljednji ovogodišnji susret, a nakon toga slijedi dulji odmor.

U završnom dijelu subotnje trilogije fenjeraš Krško je upisalo vrijednu pobjedu protiv Gorice, koja je dobrih 60 minuta imala potpunu kontrolu susreta. Domaćini su se probudili u posljednjih pola sata, a do pobjedonosnog pogotka nakon kornera došli u 88. minuti. Mura je u nedjelju pred tri tisuće gledatelja prekinula pozitivan niz porazom protiv Celja, dok je Rudar u derbiju začelja pobijedio Triglav i bacio ga na dno ljestvice.

Prva liga Telekom Slovenije, 18, kolo: Domžale – Maribor 1:2 (1:1), Aluminij – Olimpija 6:2 (3:1), Krško – Gorica 1:0 (0:0), Mura – Celje 0:1 (0:0), Rudar – Triglav 3:1 (0:1).