Zwolinski strijelac za minimalno slavlje Gorice u Osijeku (VIDEO)

U prvom susretu drugog dana programa 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica je, pred 2 450 gledatelja, rezultatom 0-1 (0-0) porazila Osijek na stadionu Gradski vrt u Osijeku, te tako upisala četvrtu prvenstvenu pobjedu. Junaci momčadi Sergeja Jakirovića bili su fantastični Poljak Zwolinski i vratar Kahlina.

Već u 6. minuti Gorica je bila vrlo blizu pogotka. Mudražija je prekršajem zaustavio Farukua Miyu na nekih 18 metara po sredini šesnaesterca. Izvođač je Kristijan Lovrić, a njegov udarac pogodio je gredu vrata Malenice koji nije ni trepnuo.

Dvije minute poslije ponovno Lovrić prijeti domaćinu. Ovaj put je zapucao s lijeve strane vrha šesnaesterca, Malenica dobrom reakcijom odbija loptu u korner iz kojeg nije kreirana nikakva opasnost.

U 13. minuti je Zoran Zekić zbog ozljede bio primoran s travnjaka povući Roberta Mudražiju umjesto kojeg je u igru poslao Karla Kamenara.

Osijek je prvi put zaprijetio u 15. minuti kada je Petar Bočkaj zagrijao Kristijana Kahlinu iz slobodnog udarca s nekih 25 metara.

U 23. minuti velika prilika za Osijek. Henty je pobjegao obrani gostiju, povukao u sredinu šesnaesterca i zapucao, no Kahlina dira loptu i odbija u korner.

27. minuta i nova velika prilika za domaćina. Janža je petom odigrao loptu za Hentyja, koji ponovno probija desnu stranu gostujuće obrane, oštro ubacuje u sredinu gdje je Mirko Marić prvi na lopti, no i njegov pokušaj fantastično brani Kahlina.

U 39. Bočkaj je ponovno pokušao iz slobodnog udarca, srušio ga je Miya na nekih 20 metara, no i ovaj (dobar) pokušaj Bočkaja sigurno brani Kahlina. Minutu poslije Miya na drugoj strani bježi domaćim igračima, te je sada on srušen na rubu protivničkog šesnaesterca. Nigerijac je sam izveo slobodni udarac, te je njegov pokušaj otišao pristojno preko vrata.

Do kraja poluvremena obje su momčadi imale nekoliko dobrih, no nedovoljno konkretnih, situacija pred protivničkim vratima, te se na odmor otišlo bez pogodaka.

U nastavku je prvi zaprijetio Osijek. Henty u 47. minuti ponovno biježi po lijevoj strani domaćeg napada, oštro ubacuje u sredinu, no Kahlina je još jednom na mjestu i uspješno odbija loptu do suigrača koji ju ispucavaju daleko od svojih vrata.

U 57. Gorica stiže u vodstvo. Minutu prije Osijek je povukao kontru koju je Bočkaj lošim ubačajem upropastio, a iz rekontre gosti stižu do rezultatske prednosti. Lovrić je povukao, odigrao desno za Lukasza Zwolinskog koji fantastičnim udarcem matira Malenicu za 0-1 Gorice i svoj šesti prvenstveni pogodak. 25-godišnji poljski napadač tako se ponovno izvdojio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca HT Prve lige s pogotkom više od prvih pratitelja Komnena Andrića i Hebera.

Minutu poslije Bočkaj prijeti, Kahlina ponovno brani. Mirko Marić je u 68. propustio kapitalizirati odlično dodavanje od strane Kamenara, nekvalitetno je primio loptu u situaciji jedan na jedan s Kahlinom.

U 72. minuti Osijek pogađa vratnicu. Hajradinović je odlično odigrao loptu u prostor za Kamenara, no njegov udarac s lijeve strane domaćeg napada završava na desnoj vratnici vrata Kahline.

Kahlina se ponovno iskazao u 86. minuti, kada je vrlo dobrom i sigurnom reakcijom obranio i pokušaj Pervana glavom na ubačaj Grgića. Dvije minute poslije domaći su nogometaši tražili kazneni udarac jer je Suk pogođen u ruku pri blokiranju Grgićevog udarca. Glavni sudac Ivan Vučković odmah je domaćima dao do znanja da za njega to nije situacija za kazneni udarac.

Na isteku četvrte minute sudačke nadoknade sudac Vučković s gostujuće je klupe na tribinu poslao Sergeja Jakirovića, koji je tako s tribina dočekao kraj i veliku pobjedu Gorice u Gradskom vrtu.

Gorici je ovo četvrta prvenstvena pobjeda, te je sada na bod zaostatka za Osijekom i bodovno izjednačena s Rijekom i Lokomotivom. U sljedećem kolu Osijek gostuje kod Intera u Zaprešiću, dok će Gorica dočekati Lokomotivu.

Drugi dan programa 8. kola Hrvatski Telekom Prve lige otvaraju Osijek i Gorica srazom na stadionu Gradski vrt s početkom u 16 sati i 30 minuta.

Osijek je u domaće prvenstvo ušao vrlo dobro, s četiri pobjede, dva remija i (2-1) porazom od Dinama na Maksimiru u 4. kolu. Sve dosadašnje pobjede momčad Zorana Zekića upisala je pred domaćom publikom, te će domaćini i danas tražiti pobjedu kojom bi se barem do sutrašnjeg ogleda Dinama i Intera (16 sati i 30 minuta) bodovno izjednačili s trenutnim liderom prvenstva.

Gosti su u svoju prvu prvoligašku sezonu u klupskoj povijesti ušli fantastično. Tri pobjede, remi i tri poraza omjer je koji je Gorici trenutno dovoljan za 5. mjesto prvenstvene ljestvice, a u slučaju slavlja danas u Gradskom vrtu momčad Sergeja Jakirovića, do poslijepodnevnog okršaja Lokomotive i Rijeke (19h), izjednačila bi se bodovno s Lokosima koji trenutno drže 4. mjesto prvenstva s 13 bodova na kontu.

U gostima je Gorica do sada igrala tri prvoligaška susreta, te uz 2-0 poraz od Rijeke ima upisane pobjede nad Hajdukom na Poljudu (0-2) i Istrom u Puli (0-2).

Spomenimo i to da je Osijek u srijedu odradio i prvu obvezu Hrvatskog nogometnog kupa, te rezultatom 0-3 (uz pogotke Pervana, Kamenara i Štrklja) svladao NK Zagorec iz Krapine i time osigurao nastup u osmini finala natjecanja.

Glavni sudac današnjeg susreta je Ivan Vučković iz Zagreba, prvi pomoćnik mu je sugrađanin Igor Krmar, a drugi Borut Križarić iz Čakovca.

Treneri Zoran Zekić i Sergej Jakirović na travnjak stadiona Gradski vrt odlučili su se poslati sljedeće sastave: