Visoka pobjeda Istre protiv Rudeša u Kranjčevićevoj (VIDEO)

Twitter/NK Istra 1961 Pula

U posljednjem susretu programa 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je pred oko 120 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj ulici rezultatom 0-3 (0-2) svladala Rudeš. Strijelci za goste bili su Grujević, Mierez i Obeng iz kaznenog udarca.

Uvodno smo gledali vrlo oprezan nogomet s obje strane, te prvi udarac na susretu bilježimo tek u 13. minuti utakmice kada je Rodrigues Falinski s nekih 14 metara pokušao ugroziti gostujućeg vratara Čondrića koji s tim pokušajem nije imao ni najmanjih problema.

U 16. je minuti s nekih 20 metara snažnim udarcem zaprijetio Antonio Boršić, no njegov pokušaj odličnom reakcijom u korner odbija Čondrić. U ovom periodu Rudeš je bio dosta konkretnija momčad, pa tako minutu poslije bilježimo i pokušaj Klepača, no ni s njim gostujući vratar nije imao problema.

Do vodstva gosti stižu u 23. minuti, iz prvog udarca kojeg su uputili prema okviru Pickovih vrata. Ubačaj iz kuta odigran je za Marina Grujevića, njegov prvi pokušaj s vrha šesnaesterca je blokiran, u nastavku lopta ponovno dolazi do njega, te udarcem u bliži kut matira Picka za 0-1 gostiju. 26-godišnjem kapetanu Istre ovo je bio prvi ovosezonski pogodak, drugi općenito u njegovoj prvoligaškoj karijeri.

Poslije postignutog pogotka Istre stanje na travnjaku se malo promijenilo, te je Rudeš izgledao dosta nekonkretnije i podređenije. Bilježimo tako pokušaj Miereza na ubačaj Grujevića u 30. minuti, no vrlo dobra situacija za goste okončana je udarcem pored desne Pickove vratnice.

Do povećanja vodstva Istra stiže u 42. minuti poslije strpljive i vrlo dobre akcije koju je na ubačaj Grujevića glavom u mrežu pospremio najbolji klupski strijelac u aktualnoj sezoni – Ramón Miérez. Argentincu je to šesti pogodak u sedam odigranih utakmica za pulskog prvoligaša. Na ljestvici najboljih strijelaca Mierez je ponovno na vrhu, s jednakim brojem pogodaka koliko su postigli i Komnen Andrić (Inter Zaprešić), Lirim Kastrati (Lokomotiva) i Łukasz Zwoliński (Gorica).

Prvu spomena vrijednu situaciju drugog dijela bilježimo u 60. minuti kada je Tomislav Mrkonjić ostao sam unutar šesnaesterca gostiju, no njegov loš pokušaj plasiranja lopte u suprotni vratarev kut mirno kroti sigurni Čondrić.

Momčad Ivana Matića bila je dosta dominantnija u nastavku susreta. U 68. minuti bilježimo veliku priliku Rudeša. Mrkonjić je zapucao s vrha šesnaesterca, Čondrić kratko odbija, prvi do lopte stiže Robert Mišković koji s nekoliko metara prebacuje Čondrića i promašuje čitava vrata.

Četiri minute poslije ponovno je zaprijetio Mišković, no i ovaj (dalekometni) pokušaj 18-godišnjaka odlazi malo pored gostujuće vratnice.

Do kraja susreta pritisak Rudeša ipak je prestao, te je Istra s odmakom u potpunosti ravnopravan, u dijelovima posljednjih 20 minuta, i dosta bolji protivnik. U tom periodu gosti su imali dvije dobre situacije, od kojih je najizglednija bio pokušaj Antonija Ivančića čiji je udarac mirno obranio Picak.

Tri minute prije kraja drugi je žuti karton zbog nes(p)retnog igranja rukom zaradio Nigerijac Obanor te Rudeš susret okončava s deset igrača na travnjaku. Posljednju pravu priliku za pogodak Rudeš je imao u 89. minuti kada je Lovre Mario Vojković odlično zaprijetio udarcem izvan šesnaesterca protivnika, no Čondrić lijepom paradom i to odbija u korner.

U 93. minuti Križarić poslije dvoboja Kalika i Rodrigueza pokazuje na bijelu točku za goste. Siguran izvođač je Regan Obeng kojem je to drugi pogodak u aktualnoj sezoni i općenito u HNL-u. Svakako zanimljiv kazneni udarac za goste…

Istra je tako upisala drugu pobjedu u prvenstvu, te je s 8 bodova na kontu sada 7. momčad lige. Rudeš je i dalje na dva boda i posljednjem mjestu prvenstvene ljestvice.

U sljedećem je kolu Rudeš domaćin Dinamu, a Istra 1961 gostuje kod Slaven Belupa u Koprivnici.

Posljednji susret programa 9. kola Hrvatski Telekom Prve lige donosi nam dvoboj začelja u kojem će posljednjeplasirani Rudeš, s početkom u 18 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, dočekati pretposljednju Istru 1961.

Momčad Ivana Matića jedina je koja u aktualnoj sezoni ne zna za pobjedu. U do sada odigranih 8 susreta Rudeš je upisao dva remija (1-1 Dinamo i Belupo vani) i šest poraza. Gosti s druge strane uz dosta sretnu 1-2 pobjedu s gostovanja u Zaprešiću u 7. kolu imaju i dva remija, 3-3 na Rujevici s Rijekom i 1-1 sa Slavenom u Puli.

Važan je ovo susret za obje momčadi. Istra bi pobjedom preskočila Inter, te s bodom više od prvoligaša iz Zaprešića zauzela 8. mjesto prvenstvene ljestvice, dok bi Rudeš u slučaju slavlja imao jednak bodovni učinak kao i Istra, no zbog bolje gol razlike bi posljednje mjesto prepustio pulskom prvoligašu.

Glavni sudac današnje utakmice je Igor Križarić iz Čakovca, prva pomoćnica bit će mu Sanja Rođak-Karšić, a drugi pomoćnik Kruno Šarić.

Treneri Ivan Matić i Curro Torres na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: