Visoka pobjeda Dinama na Aldo Drosini (VIDEO)

Dinamo je rezultatom 0-4 porazio Istru na Aldo Drosini u posljednjoj utakmici 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige te tako upisao devetnaestu prvenstvenu pobjedu u ovoj sezoni.

Strijelci za momčad Nikole Jurčevića bili su Soudani u 23., Olmo iz kaznenog udarca u 50., Fiolić u 85. i Gavranović u drugoj minuti dodanog vremena.

U prilikama ne pretjerano bogatom prvom poluvremenu vrijedi istaknuti grešku prvog pomoćnika Gorana Loparca, koji je u 6. minuti utakmice neopravdano zaustavio Gavranovićev opasan izlazak pred Ivešu.

Dinamo je u vodstvo doveo najbolji klupski strijelac u ovoj sezoni – Soudani, Gavranović je odradio cijeli posao a Alžirac je loptu mirno poslao u mrežu za 0-1 u 23. minuti utakmice. Soudaniju je ovo 13. ligaški pogodak u ovoj sezoni, te je sada na dva manje od trenutno najboljeg strijelca lige – Hebera.

Na isteku 32. minute Ademi frustriran startom Maksimovića na istog nesportski starta udarivši ga u međunožje, za što mu je sudac Igor Križarić pokazao žuti karton. Vrijedi svakako naglasati da intezitet Ademijevog udarca evidentno nije bio snažan, što je vjerojatno i razlog zbog kojeg je glavni sudac susreta odlučio pokazati samo žuti karton.

Do povećanja rezultatske prednosti Dinamo stiže u 50. minuti iz kaznenog udarca. Matas (koji je cijeli susret odigrao u hlačama s brojem 21, i majici s brojem 16) je startao na Olma u kaznenom prostoru i Križarić je nakon malo razmišljanja odlučio pokazati na bijelu točku. Siguran izvođač bio je sam Olmo, kojem je to osmi pogodak u prvenstvu ove sezone.

Istra je nakon drugog primljenog pogotka pokušala zaigrati otvorenije, no to je umjesto željenog učinka po Sudara i njegovu momčad, rezultiralo još izraženijom i opasnijom dominacijom Dinama, koji do trećeg pogotka stiže u 85. minuti kada je Gavranović odlično pod pritiskom proigrao Soudanija, on nesebično dodaje usamljenom Filoću koji mirno loptu proslijeđuje u mrežu za 0-3 Jurčevićeve momčadi. Fioliću je ovo bio treći ovosezonski pogodak u prvenstvu.

Konačnih 0-4 postavio je Gavranović u drugoj minuti sudačke nadoknade nakon odlične asistencije Soudanija. Gavranoviću je ovo 11 prvenstveni pogodak, te se sada na ljestvici strijelaca izjednačio s Rudešovim Budimirom i Belupovim Ivanovskim.

Apsolutno zaslužena pobjeda Dinama, čija vrata Istra tijekom cijelog susreta nije uspjela ozbiljnije ugroziti, dapače, prvi spomena vrijedan udarac u okvir vrata domaći su imali na isteku 90. minute. S ovom pobjedom Dinamo je ponovno na 8 bodova prednosti pred Hajdukom i 9 pred Rijekom.

U sljedećem kolu i Dinamo i Istra gostuju u Slavoniji, Istra će biti gost Osijeku, a Dinamo Cibaliji.

Istra 1961 i Dinamo, na stadionu Aldo Drosina s početkom u 19 sati, odigrat će posljednji susret programa 28. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Biti će ovo 38 ligaški okršaj pulskog i zagrebačkog prvoligaša, a puno je uspješniji Dinamo koji ima 25 pobjeda, 9 susreta okončano je bez pobjednika, dok je Istra upisala tri pobjede. Te tri pobjede (i 7 od 9 remija) pulski je prvoligaš ostvario kao domaćin, posljednji put u 35. kolu sezone 2013/2014 kada su Puležani slavili rezultatom 2-1.

U ovoj sezoni Dinamo je upisao dvije domaće pobjede nad Istrom (2-0, 5-1), dok je susret 10. kola odigran u Puli završio bez pobjednika i pogodaka.

Glavni sudac posljednjeg susreta 28. kola HT Prve lige je Igor Križarić, a pomoćnici su mu Goran Loparac i Vedran Đurak.

Treneri Darko Raić Sudar i Nikola Jurčević na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: