Veliko slavlje Istre u srazu s Lokomotivom (VIDEO)

U posljednjem susretu drugog dana programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Istra 1961 je pred 688 glasnih gledatelja rezultatom 1-0 svladala Lokomotivu pogotkom Andree Ottochiana u 85. minuti utakmice.

Vlasnički obezglavljena Istra ovaj je susret otvorila vrlo dobro i u prvom poluvremenu bila bolja momčad. Lokomotiva osim izlazaka iz kontri i polukontri nije imala pravi odgovor na igru momčadi Darka Raića Sudara, koja je učestalo prijetila ponajviše preko Matasa i Vojnovića.

Prvu veliku priliku za pogodak Istra je imala u 7. minuti kada je Šemper odlično obranio pokušaj Antunovića.

Pet minuta poslije ponovno Matas probija lijevu stranu Lokomotivine obrane no udarac Vojnovića odlazi pored vratnice.

Prvu ozbiljnu opasnost po vrata domaćih Lokomotiva je stvorila u 34. minuti kada je Radonjić iz teške situacije pokuašo ugroziti Ivešu, no 40-godišnji vratar Istre uspjeva sačuvati svoju mrežu.

Najveću priliku na susretu gosti su imali u 42. minuti nakon uspješe kontre, no Nikola Krajinović spleo se u ključnom trenutku. Dojam je da se lopta u trenutku pokušaja udarca odbila od, danas veoma lošeg, travnjaka što je spriječilo Krajinovića u boljoj reakciji.

U nastavku je momčad Gorana Tomića ušla puno bolje od Istre koja je u drugom dijelu ipak malo pala, te na trenutke bila izrazito podređenija momčad u vidu kontrole utakmice. Usprkos boljoj igri Lokomotiva nije stvorila pretjerano opasne situacije pred Ivešom. Pokušaj Majstorovića nakon ubačaja iz kuta u 54. minuti bio je zapravo najkonkretnija opasnost po vrata domaćih.

Istra se s druge strane, suprotno očekivanju, približavanjem kraja susreta sve više počela dizati te uz podršku glasne i aktivne publike srčano tražila put do Šemperovih vrata.

Pristup se Istri u konačnici isplatio. U 85. minuti još jedan u nizu povratnika koji su došli u ovim teškim trenucima podržati svoj bivši klub postiže pogodak. Ottochian je ostao sam na drugoj vratnici nakon što je lopta dosta sretno/spretno došla do njega i mirno matira Šempera za ogromno slavlje na stadionu Aldo Drosina.

Do kraja susreta Lokomotiva je pokušavala, no kao i većinu susreta nije uspjela, opasnije ugroziti Ivešu, te Istra tako u teškim trenucima za klub upisuje petu prvenstvenu pobjedu.

U sljedećem kolu Lokomotiva dočekuje Osijek, dok Istra gostuje u Zaprešiću kod Intera. 22. kolo sutra će zaključiti Dinamo i Hajduk (15h) te Slaven Belupo i Cibalia (17h).

Od 17 sati na Aldo Drosini počinje susret 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se susreću Istra 1961 i Lokomotiva.

Domaćini su i dalje bez novog većinskog vlasnika, ali usprkos tome uspjeli su se kompletirati posljednjih tjedana pa su im se tako u proteklih nekoliko dana priključila i neka respektabilna imena poput bivšeg rumunjskog reprezentativca Cosmina Mateia.

U prva dva međusobna ovosezonska susreta Lokomotiva je upisala šest bodova (2:1 ; 1:0), a sva tri gola u tim ogledima je za njih postigao Lovro Majer.