Varteksu ponovno ‘derbi sjevera’

Arhivska slika

Pred nogometašima Varteksa dva su vikenda u kojima će morati puno pokazati ako žele osvojiti tron MŽNL ČK-VŽ.
Prva prepreka bilo je današnje gostovanje u Ludbregu, a druga gostovanje Poleta u Jalkovcu sljedeće nedjelje.

Prvu priliku na utakmici imali su gosti u sedmoj minuti – nakon prekida iz gužve dva puta pucao je Medved, ali Banfić oba puta nekako brani. Osam minuta kasnije Varteks vodi – ukrao je Međimorecu loptu Harmicar, u maniri Anasa Sharbinija desnom vanjskom sa lijevog krila gađa u trepavicu Medveda, koji rutinirano šalje loptu u desne rašlje vratara Podravine. Ni minutu kasnije Medved je opet sam pred Banfićem, no njegov lob udarac odlazi tek koji centimetar od lijeve vratnice.

Varteks je krenuo po drugi gol, no Podravina u 22. minuti promašuje najbolju moguću priliku – probio je lijevu stranu Sakač, ubacio nezgodno pred Drevena, a Nikola Prahić nesmotreno ruši Valjka za čisti kazneni udarac. Izvođenja kaznenog udarca prihvatio se Nikola Valjak, no Dreven fantastično vadi loptu iz svog desnog kuta. Minutu kasnije opet Dreven i Valjak u glavnim ulogama, Valjak odlično puca iz poluvoleja, Dreven još bolje brani. Treći ogled Dreven i Valjak imali su u 36. minuti – nevjerojatno je pogriješio Nježić, gurnuo loptu Valjku u for, ovaj se sjurio sam prema Drevenu, no Dreven opet nevjerojatno brani.

U drugi dio ušlo se s očekivanjim da će Podravina jurnuti po izjednačenje jer su izgledali sve bolje kako se bližio kraj prvog dijela, ali od toga nije bilo ništa. Dapače, Podravina je uskoro ostala s igračem manje jer je drugi žuti karton u 50. minuti dobio Premec. Minutu kasnije Kuhar je mogao odvesti goste do 0-2, no lopta odlazi malo poviše grede, da bi u 55. minuti Banfić odlično izvadio slobodnjak Medveda. U 64. Medved je izbacio Kuhara oči u oči sa Banfićem, no napadač Varteksa pogađa domaćeg vratara. Nakon toga nije se vidjelo da Varteks ima igrača više, igra se umirila do 77. minute kad je Medved sve napravio za Harmicara, a ovaj sa desetak metara tek dobro protegnuo Banfića. Dreven i Valjak svoj četvrti ogled imali su u 81. minuti – Valjak puca sa 17 metara, Dreven vadi ispod grede. Medved je u 89. pripremio priliku Spasiću, ovaj sa 16 metara pogađa Banfića.

Na kraju zaslužena pobjeda Varteksa pred tristotinjak gledatelja, u atmosferi kakvu ponekad ni u Varaždinu nema.