Varteks u susretu sa Slavonijom nastavio niz utakmica bez poraza

U 25. kolu 3. HNL Varteks i Slavonija su u Varaždinu odigrali susret bez pobjednika. Pet kola prije kraja 3. HNL Istok nogometaši Varteksa imali su priliku dobrim dijelom riješiti svoj ostanak u ligi.

Zahuktalom Varteksu koji pet kola ne zna za poraz u goste je došla požeška Slavonija koja je prošlog vikenda ubilježila prve bodove nakon osam kola suše. Glavom je zbog toga platio trener Krešimir Brkić kojeg je zamijenio Milan Tomljenović. Dolazak Tomljenovića očito je donio mnogo dobroga u svlačionicu Slavonije jer nakon pobjede nad Vukovarom 3-0, ni danas u Varaždinu nisu izgledali kao fenjeraš.

Prvu priliku bilježi domaćin. Povukao je loptu čak 80 metara Novoselec, ali samo za udarac iz kuta nakon kojeg Kukec ostaje sam na 10 metara no njegov udarac odlazi kraj gola. Gledatelji u prvom dijelu nisu vidjeli mnogo. Do 27. minute prava uspavanka pa nevjerojatan promašaj Drožđeka koji dugi centaršut Šoštarića lovi na drugoj stativi koju i pogađa sa samo pola metra. 12 minuta kasnije opet Šoštarić sve radi, ovaj puta za Spasića koji oči u oči s Rezom ne uspijeva doći ni do šuta.

3 minute prije kraja prvog dijela opasan je nakon prekida Sušac ali Rezo lako brani. Bezidejnost domaćina i vrebanje grešaka protivnika kod gostiju nastavilo se i u drugom dijelu. U 58. minuti Slavonija dolazi do vodstva. Napravili su gosti mini pritisak, Šulc u 57. ne uspijeva, ali u 58. minuti majstorski pogađa suprotne rašlje Posavca.

Pogodak je dobrano uzdrmao momčad Želimira Orehovca pa samo nonšalancija Smojvira koji sam pred vratima čeka pa mu Novoselec koje je bio daleko iza njega uzima loptu te sprečava goste da riješe utakmicu.

Pribrao se nakon toga Varteks i u 75. minuti je 1-1. Izveo je Šoštarić udarac s desne strane, gosti to čiste, ali samo do Hishide koji s 20 metara pogađa prvi kut danas solidnog Reze.

Probudio se nakon toga Varteks, pa pet minuta kasnije Šoštarić izbija sam pred Rezu, na samom ulazu u kazneni prostor ruši ga Sokić kojeg Burilo s crvenim kartonom šalje u svlačionicu. Krenuo je nakon toga Varteks po pobjedu, a najbliže tome bio je u doslovno zadnjem napadu, kada Kuhar sam sa sedam metara ne uspijeva pospremiti loptu iza Reze.

Na kraju šesta utakmica bez poraza za Bumbare, ali ne i bijeg iz opasne zone. Sljedećeg vikenda Varaždinci gostuju u Čakovcu kod momčadi Međimurja.