Varteks ostao bez bodova u Osijeku

Momčad Varteksa poražena je u četvrtom kolu 3. HNL Istok. Bolji je bio Osijek koji je s 2-0 svladao momčad Antuna Jukića, a pitanje pobjednika riješili su već u prvom dijelu.

Iako se iz tabora ‘Bumbara’ najavljivao pohod na bod(ove), ekipa Antuna Jukića nije im bila ni blizu.

Nije prošlo ni 10 minuta i gosti u bili na konopcima, većinom svojom krivicom. Prvo u četvrtoj minuti Broz nepotrebno ulazi u kontakt s Rajićem što je dovoljno za suca Bundovića i 11 metara za Osijek, iz kojih Žaper dovodi domaćina u vodstvo. Već tri minute kasnije Žaper odvodi Osijek na 2-0. Ispala je obrana Varteksa na nekih 35 metara, Žaper se sjurio prema golu, Dreven na kratko odbija loptu, ali Žaper izlazi kao pobjednik i već u sedmoj minuti Osijek vodi 2-0. Varteks je u tim trenucima izgledao grozno, a dvije minute kasnije Jakšić nije iskoristio još jednu priliku domaćih. Bio je neprecizan sa sedam metara iskosa.

U 11. minuti gosti su tražili svoj kazneni udarac – pao je Šoštarić ali Bundović ostaje nijem. Malo su se gosti pribrali pa u 18. minuti nakon ubačaja Malnara s desne strane Broz najviše skače, ali njegov udarac nije prevelika prijetnja za Kukića. Smirila se nakon toga igra, tek se u 35. minuti Ripić spustio u gostujući kazneni prostor, ali njegov udarac blokira Broz. Dvije minute kasnije uporni Mišković dolazi do prostora za udarac no njegov udarac Dreven brani. U 38. minuti gosti ostaju s igračem manje. Goran Spasić je dugo vukao na leđima Luku Marina, Bundović ne reagira pa Spasić nepotrebno uzima pravdu u svoje ruke. Epilog: Marin na podu, Spasić u svlačionici s crvenim kartonom.

Minutu kasnije gosti su nakon slobodnog udarca dobro protegnuli Kukića koji udarac Radića s 30 metara ipak brani. Dvjestotinjak gledatelja što su vidjeli od nogometa vidjeli su u prvom dijelu. Osijek se zadovoljio s prednošću pa su gosti izgledali ozbiljnije s igračem manje nego dok su bili kompletni iako to nije bilo dovoljno za konkretnu ugrozu gola Osijeka. Blizu povećanja vodstva bio je Osijek u 80. i 85. minuti ali Dreven prvo brani udarac Marina, a kasnije i Oliveire.

Varteks nakon četiri kola ima isto toliko bodova, te se nalazi na 11. poziciji tabele.