Varteks bez bodova u derbiju protiv Poleta

U devetom kolu 3. HNL Sjever Bumbari ipak nisu stigli do novih bodova. Na gostovanju u Svetom Martinu na Muri u derbiju kola bolji je bio NK Polet rezultatom 2:1.

Činilo se da bi Varteks utakmicu u prvom poluvremenu mogao uvesti u neizvjesne vode, no u drugom poluvremenu konkretniji su bili gosti.

Prvih dvadesetak minuta bilo je odmjeravanje snaga, Varteks je dobro stajao na terenu te nije bilo izrazitih prilika. U 22. i 30. minuti bilježimo udarce Poleta koji su prošli pored vratnice, a u 32. minuti sudac ne sudi prekršaj za Varteks u blizini šesnaesterca. Iz kontre domaćini škaricama gađaju stativu.

Odmah u protunapadu Skoliber se sjurio u domaći kazneni prostor, sjajno puca, ali još bolje brani protivnički golman. Nova prilika za Bumbare došla je u 36. minuti – Kukec puca, lopta se odbija od obrambenog igrača Poleta, ali sudac još jednom pokazuje da je ispucavanje za domaćeg vratara.

U drugom poluvremenu Varteks je pomalo posustao, iako je posjed lopte bio izjednačen, domaćini su imali konkretnije šanse. U 51. dugom loptom Polet dobiva dobru šansu, ali njihov napadač slabo puca.

Gol Poleta u 68. minuti presjekao je Varteksovu igru. Niska lopta s desnog boka i udarac igrača u bliži kut svladali su Domjana – 1:0 za domaćine.

U 73. Bumbari neoprezno gube loptu na centru, ali Težački uspijeva blokirati protivničkog igrača. U 77. Kukec pokušava šutom izvan šesnaesterca, ali lopta prolazi nekoliko metara iznad.

Domaćini pobjedu potvrđuju u 88. minuti kada na ubačaj s lijeve strane dobro reagira Poletov igrač i glavom pogađa za 2:0.

Bumbari su se svojim brojnim navijačima u Svetom Martinu na Muri u sudačkoj nadoknadi odužili (auto)golom i smanjili na 2:1, što je na kraju bio konačni rezultat.

Ovim porazom Varteks je pao na četvrto mjesto (17 bodova) i za trećim Radnikom zaostaje samo jedan bod. Na tablici je Bumbare preskočio baš Polet koji ima dva boda više. Prvo mjesto drži Mladost iz Ždralova s 23 boda.

U sljedećem 10. kolu za Varteks slijedi novo gostovanje u Ludbregu kod Podravine koja se nalazi na desetom mjestu ljestvice sa šest bodova.