Uvjerljivo slavlje Rijeke protiv Varaždina u debiju novog trenerskog stožera (VIDEO)

U drugoj utakmici programa desetog kola HT Prve lige Rijeka je u Varaždinu rezultatom 0-2 (0-2) svladala istoimenog domaćina i tako upisala prvu pobjedu pod vodstvom novog stručnog stožera.

Utakmicu je s gostujuće klupe, zbog suspenzije koju je kao trener Domažala dobio Simon Rožman, vodio Aleš Kačičnik.

Vrlo uvjerljivo izdanje ‘Bijelih’ realizatorski su potvrtdili pogotkom u 12. minuti i svojim prvijencem u hrvatskom nogometu João Escoval, te Tibor Halilović, koji je mrežu zatresao u 36. minuti.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti. Puljić je u petoj minuti s nekih dvadesetak metara iz slobodnog udarca neugodno i precizno plasirao loptu koja umjesto u mreži završava na vratnici.

Gosti su, očekivano, puno dominantnije otvorili utakmicu te su kvalitetu i ozbiljan pristup, nakon nekoliko blokiranih pokušaja, kapitalizirali već u 12. minuti utakmice. Kvržić je ubacio s desne strane, lopta uz dosta sreće stiže do Puljića nakon čijeg se dodira odbija od Djoua na nogu Escovala koji iz voleja s nekih sedam metara snažnim udarcem matira Nevistića za 0-1 Rijeke. 22-godišnjem portugalskom stoperu to je bio prvijenac u hrvatskom nogometu, u kojem je osim za Rijeku još igrao i za Istru 1961.

Rijeka je nakon stjecanja rezultatske prednosti malo smanjila tempo igre, no i dalje nastavila nizati dobre situacije pred protivničkim vratima. Bilježimo pokušaj Acostyja u 20. minuti, kada je Nevistić obranio njegov snažan udarac, te Andrijaševićev pokušaj plasiranja udarca četiri minute poslije, otišlo je to malo iznad okvira.

Domaći uskoro počinju nešto ozbiljnije izlaziti prema naprijed i prvi put prijete u 25. minuti preko Lisakovicha, čiji je udarac otišao malo pored vratnice. Imao je nakon ovoga Stolnik dobru situaciju poslije udarca iz kuta, no loše je reagirao i pucao visoko iznad vrata.

Buđenje Varaždina probudilo je i Rijeku, koja ponovno diže tempo igre i vrši konkretan pritisak na obranu domaćih. I ovaj put se to vrlo brzo očituje pogotkom u mreži Nevistića. Prvo je u 34. malo nedostajalo da Stolnik uklizavanjem pospremi u vlastitu mrežu loptu koju je s desne strane napada ubacio Kvržić. Iz tog kornera udarac Puljića s dva metra od gol crte odbija Štefulj, a u nastavavku Rijeka stiže do još jednog kornera poslije kojeg se udarac Halilovića s nekih dvanaest metara upravo od Štefulja odbija u mrežu za 0-2 gostiju. 24-godišnjem veznjaku to je bio ligaški prvijenac u aktualnoj sezoni, ukupno treći put da je u HNL-u zatresao mrežu.

Smolčić je u 41. minuti uputio snažan udarac s nekih sedamnaest metara, otišlo je to malo iznad okvira vrata. Dvije minute poslije Puljić je propustio fantastičnu priliku za postizanje pogotka. Andrijašević je ubacio s desne strane napada, na suprotnoj strani iz prve loš udarac upućuje Kvržić no lopta dolazi na peterac do usamljenog Puljića koji je možda iznenađen raspletom uspio loptu poslati iznad okvira. Napadi gostiju su se nastavili, u 45. udarac Puljića od bloka odlazi zaista malo pored vratnice u korner poslije kojeg je Kvržićeg udarac blokiran.

Na poluvrijeme se otišlo s apsolutno zasluženom prednošću Rijeke koja je, dojam je, igrala koliko joj je i kada bilo potrebno, dok su domaći bili gotovo u potpunosti nemoćni u pokušajima izalazaka u ozbiljnije situacije pred nezaposlenim Prskalom.

U nastavku svjedočimo prvom udarcu Varaždina u okvir, dobar udarac uputio je Benko, no Prskalo je bio siguran u reakciji.

Slijedi ponovno dodavanje gasa gostiju, koji u razmaku od minute kreiraju dvije velike prilike za pogodak. U 55. prvo Puljić ponovno umjesto mreže pogađa vratnicu, a minutu poslije Gorgon s tri metra ne uspijeva matirati Nevistića kojeg lopta pogađa u nogu.

U 58. Štefulj je uputio udarac s nekih osamnaest metara, lopta se od nekoga u bloku odbila u visokom luku, no gostujući vratar dobro je pratio situaciju i mirno upisao još jednu obranu. Sedam minuta poslije Đurasek je bio neprecizan iz dobre situacije za Varaždin, otišla je lopta visoko iznad okvira Prskalovih vrata.

Varaždin u 69. minuti ostaje s igračem manje. Đurasek je grubo s leđa startao na Lončara i Pajač mu pokazuje drugi žuti, iako je dojam da je ovdje sudac domaćem igraču pokazati i izravni crveni karton.

Dosta su se ‘smirila događanja’ nakon isključujućeg kartona za Đuraseka, tako da smo do kraja jedinu spomena vrijednu situaciju zabilježili u 82. minuti kada je udarac Čolaka (ušao u 62. umjesto Puljića) s lijeve strane napada otišao malo pored suprotne vratnice. Minutu poslije je Andrijašević probio lijevu stranu domaće obrane i odigrao prizemno u sredinu, no Nevistić se baca i odbija rukom.

Varaždin u sljedećem kolu gostuje na Poljudu kod Hajduka, dok će Rijeka na Rujevici biti domaćin Lokomotivi.

Od 16:30 u Varaždinu počinje susret 10. kola HT Prve lige u kojem istoimeni domaćin dočekuje Rijeku u prvoj utakmici slovenskog stručnjaka Simona Rožmana koji je imenovan nakon odlaska Igora Bišćana.

Zbog suspenzije koju je dobio kao trener Domažala 36-godišnji stručnjak danas ne može sjediti na klupi gostiju pa će utakmicu voditi njegov pomoćnik Aleš Kačičnik.

U prvoj međusobnoj ovosezonskoj utakmici ova dva kluba slavila je Rijeka zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Muriću dok je za goste poentirao Matija Kolarić.

Domaćini danas ne mogu računati na ozlijeđene Kessea i Rocu dok je Turčin u kup ogledu s Rudešom zadobio lom noge tako da će van terena izbivati duži period. Rijeka je pak bez Raspopovića i Velkovskog koji su također ozlijeđeni.

Utakmicu će suditi Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će pomagati Bojan Zobenica (Velika Gorica), Vedran Đurak (Stupno) i Josip Lučić (Vinkovci) Delegat dvoboja je Tihomir Čalić iz Marčana dok će suce kontrolirati Domagoj Ljubičić iz Osijeka.

Borimir Perković i Simon Rožman na teren su od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: