Uvjerljivo slavlje Hajduka protiv Rudeša (VIDEO)

hajduk.hr

U drugoj utakmici dana Hajduk je pred 11,293 gledatelja na Poljudu svladao posljednjeplasirani Rudeš rezultatom 3:0 te tako preskočio Goricu na petoj poziciji.

Hajduk je očekivano bio dominantan u prvom dijelu, te je na pauzu otišao s golom prednosti. Zaprijetila je domaća momčad prvi put u devetoj minuti kada su pokušavali Jradi i Tudor, no nisu bili precizni. U 15. minuti velika šansa za Hajduk. Tahiraj je uposlio Caktaša koji se nalazi u šansi, ali vratar Banić uspijeva uhvatiti loptu i zaustaviti veznjaka ‘bijelih’. Caktaš se u sjajnoj šansi našao i dvije minute kasnije, no ovog puta zatresao je vanjski dio mreže. U 28. minuti sjajnu loptu za Tahiraja poslao je Nejašmić koji je izbacio cijelu obranu Rudeša, no Tahiraj nije uspio primiriti loptu te je otišla van terena. U 30. minuti opet prijeti Hajduk – Caktaš je uposlio kapetana Bradarića koji puca iz prve, lopta odlazi pored gola.

Dvije minute kasnije Hajduk dolazi u vodstvo. Još jedna dobra lopta Nejašmića koji je uposlio Francesca Tahiraja, ovaj puca, a Mijo Caktaš potvrđuje taj udarac i ubacuje loptu u mrežu za 1:0.

Za kraj poluvremena dva pokušaja gostiju, Najprije je u 37. minuti vratar Banić uposlio Lisakovicha koji se izborio za šansu, puca iskosa, ali lopta odlazi pored gola. U 43. minuti kombinacija dvojca koji je u Rudešu na posudbi iz Hajduka. Pasariček je uposlio Kovačevića koji puca iz okreta, no lopta odlazi pored gola.

Rudeš je dobro otvorio drugo poluvrijeme, u 47. minuti puca Lisakovich, no Posavec odbija u korner. Tri minute kasnije Pasariček je istog igrača izbacio u šansu, no Lisakovich na kraju puca pored gola.

Hajduk je kontrolirao i drugo poluvrijeme, no bez ozbiljnih šansi. U 71. minuti prva takva, Nejašmić je dodao Ivanu Deliću, ovaj se dobro oslobodio čuvara, ali lijevom nogom puca loše. Četiri minute kasnije Jairo je sjajno probio po lijevoj strani a onda pokušao ubaciti loptu za Delića, no vratar Banić hvata loptu.

U 80. minuti je 2:0. Jradi je uposlio Jaira na kojeg je gostujuća obrana zaboravila, Brazilac se okreće i puca, te pogađa za povećanje vodstva.

U zadnjim minutama utakmice Hajduk je ostao i bez Svatoka. Ukrajinski stoper u samo dvije minute dobiva dva žuta kartona, te mu sudac Matoc pokazuje put svlačionice.

Konačan rezultat domaći postavljaju u prvoj minuti sudačke nadoknade. Jairo je sjajno prevario svog čuvara i lijepo uposlio Miju Caktaša, koji zabija svoj drugi pogodak danas.

Caktaš je s dva večerašnja pogotka stigao na treću poziciju ljestvice strijelaca s deset golova, a Brazilac Jairo se s večerašnjim zgoditkom nalazi na brojci od devet prvenstvenih pogodaka.

Hajduk je ovom pobjedom preskočio Goricu koja sutra dočekuje Dinamo na petoj poziciji s 40 bodova, jednim manje od četvrtoplasirane Lokomotive.

Od 17:30 na Poljudu u 25. kolu Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk dočekuje posljednjeplasirani Rudeš.

Najvjerniji domaći navijači će utakmicu pratiti sa zapadne tribine obzirom da su zbog kazne zatvoreni sjeverni ulazi.

U dvije međusobne ovosezonske utakmice ove dvije momčadi Hajduk je upisao dvije pobjede. Na Poljudu je bilo 3:1, a u Ulici pjesnika 1:4.

Siniša Oreščanin i Tomislav Ivković su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: