Uvjerljiva pobjeda Futsal Dinama protiv vrlo dobrih Brođana, Alumnus iznenadio lidera prvenstva

U 4. kolu 1. HMNL Futsal Dinamo je u dvorani II Doma sportova bio bolji od Broda 035 koji je pružio veoma dobar otpor, no na kraju je upisao poraz 5:2. U redovima Dinama istaknuli su se Prgomet i Čekol koji su postigli po dva pogotka.

Nakon slavlja u velikom derbiju protiv Nacionala, Futsal Dinamo nastavio je s pobjedama i u četvrtom kolu 1. HMNL. U Zagreb je stigao Brod 035, koji je također svladao aktualnog prvaka, no protiv Modrih nije mogao izvući više od poraza. Iako su Brođani pružili solidnu igru, Futsal Dinamo je ipak kontrolirao veći dio utakmice i na kraju zasluženo upisao nova tri boda.

Domaća momčad je povela u sedmoj minuti kada je precizan bio Kristijan Grbeša, što mu je ukupno osmi pogodak ove sezone u prvenstvu. Ubrzo nakon njega u strijelce se upisao Mihovil Prgomet za 2:0. Gostujući sastav uspio je smanjiti preko Almedina Bundavice u 13. minuti, no u posljednjoj minuti prvog poluvremena dva gola prednosti Dinamu vraća Kristian Čekol.

Isti je igrač strijelac i početkom drugog dijela za 4:1, a samo minutu kasnije Prgomet povisuje na 5:1. Brod 035 je preko Ante Barišića u 29. minuti smanjio na 5:2 što je bio i konačan rezultat utakmice.

“Odigrali smo odličnu i borbenu utakmicu, znali smo da će Brod 035 cijelu utakmicu igrati s golmanom-igračem i za to smo se pripremili”, izjavio je nakon susreta Kristian Čekol, dvostruki strijelac u redovima Futsal Dinama.

U ostalim utakmicama Alumnus je iznenadio prvoplasirani Osijek Kelme u Osijeku i slavio 3:2, a Split Tommy je na domaćem terenu pogotkom u završnici dvoboja svladao Square i preuzeo prvo mjesto tablice. Novo Vrijeme je s uvjerljivih 12:0 “razbilo” Potpićan.