U21: Hrvatska u Nedelišću bolja od Slovenije

Mlada hrvatska nogometna reprezentacija je u Nedelišću odigrala prijateljski susret sa Slovenijom. Izabranici Nenada Gračana su upisali uvjerljivu rezultatsku pobjedu od 3:0 (2:0).

Strijelci za mlade Vatrene su bili Ante Ćorić u 33., Toma Bašić u 35. te Robert Murić u 77. minuti utakmice.

Hrvatska je dobro otvorila susret te je u uvodnim minutama zaprijetila preko Vlašića i Brodića, ali Sorčanova mreža nije se zatresla sve do 33. minute kada je Ćorić nakon ubačaja s lijeve strane iskoristio pogrešku slovenske obrane. Samo dvije minute kasnije vodstvo Hrvatske je odličnim udarcem sa 25 metara povećao Toma Bašić.

Uslijed promjena drugo poluvrijeme je bilo u slabijem ritmu. Najbolju priliku za goste je imao Dejan Vokić iz slobodnog udarca u 50. minuti međutim nije postigao zgoditak. Konačni rezultat je u 77. minuti postavio Robert Murić.

Hrvatska: Posavec (od 46′ Grbić), Bosec (od 46′ Cerovec), Bočkaj, Prce (od 61′ Katić), Ćaleta-Car, Šunjić (od 46′ Balić), Bašić (od 46′ Knežević, od 65′ Bosančić), Vlašić, Brodić (od 46′ Murić), Ćorić (od 61′ Vojković), Fiolić (od 61′ Mamić)

Slovenija: Sorčan, Dedić, Žužek, Paljk, Kramarič, Vrbanec, Krivičić, Repas, Badžim, Kuhar, Ožbolt.

Još su igrali: Vokić, A. Pišek, Marinič, Kramer, Jugovar, Nagode.

Mlada hrvatska reprezentacija koncem kolovoza gostovanjem u Moldovi počinje kvalifikacije za Europsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Italiji i San Marinu. U skupini su još Češka, Grčka, Bjelorusija i San Marino