U21: Hrvatska do boda u Solunu

U petkom kolu skupine 1 kvalifikacija za U21 Europsko prvenstvo koje će se 2019. godine održati u Italiji i San Marinu Hrvatska je na stadionu Toumba u Solunu remizirala s Grčkom rezultatom 1:1 (0:0).

Strijelac za domaćine je bio Manthatis dok je bod mladim Vatrenima donio Brekalo.

Izabranici Nenada Gračana su tako upisali prvi remi u kvalifikacijama, kao i domaćini te su zajedno s njima na vrhu ljestvice.

Prvo poluvrijeme je završeno bez zgoditaka, a domaćini su u njemu najveću priliku imali u 33. minuti kada je udarac Lamproua zastavio okvir gola. Hrvatska je pak do pogotka mogla doći u 42. minuti kada je sudac Pawson iz Engleske nakon duela Pasalidisa i Brekala pokazao na bijelu točku međutim udarac Brekala odlazi pokraj gola.

Grci su do vodstva došli u 65. minuti kada je Lamprou prošao po lijevoj strani te je uposlio Manthatisa kojem nije bilo teško s pet metara svladati Posaveca.

Hrvatska do izjednačenja dolazi devet minuta kasnije kada je Brekalo nakon solo prodora uputio udarac sa oko 20 metara, a lopta polazi kroz ruke rezervnom vrataru Astrasu koji je nekoliko minuta ranije zamijenio ozlijeđenog Kotsarisa.

Domaćini su susret završili sa deset igrača nakon što je u 83. minuti zbog drugog žutog kartona nakon oštrog startana Šunjiću isključen Pasalidis.

Usprkos igraču manje Grci su u 88. minuti mogli doći do sva tri boda kada nakon kornera udarac glavom Nikolaua uz pomoć vratnice brani Posavec.

Nenad Gračan je u današnjem susretu koristio sljedeće igrače:

Posavec – Sosa, Ćaleta-Car, Šimić, Karačić – Šunjić, Balić (od 70. Ivanušec), Moro – Bočkaj (od 46. Majer), Brekalo, Jakoliš (od 97. T. Bašić).

Hrvatska sljedeći susret igra 23. ožujka iduće godine kada gostuje u Češkoj, a četiri dana kasnije će ugostiti Moldovu.