Tri kola prije kraja prvenstva Bumbari sedmicom stigli na dva boda do 3. lige (VIDEO)

S krajem natjecanja u MŽNL ČK-VŽ sve su glasnija nagađanja o možebitnim putnicima u viši rang.

Kako je ovog četvrtka istekao rok za prijave za sudjelovanje u 3. HNL Istok, po informacijama kojima raspolaže Nogometplus, Bumbare tek dva boda u posljednja tri kola dijele od toliko željene 3. lige. U slučaju da Nedelišće do kraja prvenstva ne uzme maksimalnih 9 bodova, Varaždinci su današnjom pobjedom nad Zelengajom osigurali treće mjesto i promociju u viši rang.

Kako iz MŽNL ČK-VŽ prijavu za 3. HNL nije poslao nitko osim Varteksa, momčadi Izeta Terzića preostalo je samo da završi sezonu u prve tri ekipe i time zadovolji propozicije popune 3. HNL. Propozicije predviđaju da predstavnik MŽNL ČK-VŽ igra kvalifikacije s predstavnikom MŽNL BJ-KC-VT, no ni tamo prve tri plasirane ekipe, Tehničar, Garić i Pitomača nisu iskazale želju za viši rang pa do kvalifikacija neće ni doći.

Trener Terzić odlučio je odmoriti svojeg najboljeg strijelca Medveda, dok su zbog ozljeda i kartona izostali Radić i Turković, pa je ne preduga klupa domaćina brojala tek tri imena.

Ipak to se nije previše osjetilo jer je vratar gostiju na poluvremenu otišao s tri gola u mreži.

Krenuo je domaćin dosta nervozno i s dosta grešaka, a do prve prilike došao tek u 11. minuti – loše je pucao Nježić, ipak njegova lopta dolazi do Kuhara čiji udarac odlazi nebu pod oblake. Pet minuta kasnije opet je Kuhar u prilici – Jurić je ubacio za Soksera, ovaj sjajnom minijaturom izbacio kompletnu obranu Zelengaja da bi lopta došla do Kuhara koji je odlučio poderati mrežu Bešanića, no ovaj mu sjajno ulazi u šut i još bolje brani.

25 minuta trebalo je gostima za njihov prvi pokušaj, udarac Mlakara s 20 metara nije pogodio okvir Bešanićeva gola. Četiri minute kasnije opet Sokser dubinskom loptom proigrava Kuhara, ovaj izlazi sam pred Bešanića koji fantastično brani i šalje loptu u korner. Iz kornera Harmicar ubacuje, us koku je najviši Broz i Varteks vodi 1-0.

Praktički kako se krenulo s centra domaćin je opet u prilici, udarce Soksera prvo čisti obrana pa onda i vratar Zelengaja.

11 minuta prije kraja prvog poluvremena Varteks dolazi do 2-0 – povukao je kroz sredinu loptu Harmicar, gostujuća obrana ruši ga na ulazu u kazneni prostor – Spasić šalje loptu kroz živi zid Zelengaja za povećanje vodstva.

Deset minuta kasnije već je 3-0 – Sokser opet proigrava Kuhara koji izlazi sam pred Bešanića za prvi, pokazat će se od tri današnja gola. Mogli su gosti tri minute kasnije opet po loptu u mrežu, ali pokušaje Spasića i Soksera brani Bešanić. Za prvi pogodak u drugom dijelu nije se čekalo predugo – 54. minuta i Spasić bježi obrani Zelengaja koja reklamira zaleđe, zaobilazi čak i Bešanića i Varteks vodi 4-0.

Svoj prvi udarac u okvir Drevenova gola gosti su imali u 59. minuti, ali Mlakarov udarac nije bio previše opasan. Igra se malo primirila, a u 66. minuti domaćin reprizira situaciju iz 30. minute – Harmicar iz kornera za Broza i već je 5-0. Blizu šestog pogotka Varteks je bio u 75. minuti kad prvo Petric prolazi kroz sredinu, njegov udarac brani Bešanić, da bi u nastavku akcije Sokser pogodio stativu. Minutu kasnije opasni su gosti, ovaj put Mlakar opasno puca, Dreven odlično brani, a iz protunapada Varteks dolazi do 6-0 -povukao je loptu Sokser, dao za Kuhara koji lomi svog čuvara i šalje loptu u suprotan kut Bešanića.

82. minuta, Jurić za Markovića kojeg milimetri dijele od prvog gola ove sezone. Šest minuta prije kraj i gosti dolaze do počasnog pogotka – zaigrala se obrana Varteksa, loptu im krade Vugrinec i šalje iza Trstenjaka koji je na golu zamijenio Drevena. No ni to nije bilo sve jer u 90. minuti Harmicar probija desni bok, zavrće loptu u sredinu za novu asistenciju, hat trick Kuhara i konačnih 7-1.