Treći prvenstveni pogodak Kvržića za minimalno slavlje Rijeke u Puli (VIDEO)

Rijeka je u prvoj utakmici programa 30. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 0-1 (0-0) svladala Istru 1961 u Puli, te tako (uz utakmicu više) smanjila bodovni zaostatak za drugoplasiranim Hajdukom na samo jedan bod. Strijelac za momčad Matjaža Keka bio je Zoran Kvržić u 76. minuti utakmice.

Prvih je 45 minuta momčad Raića Sudara vrlo dobro parirala aktualnom prvaku države, te je imala i dvije izgledne prilike za pogodak. Prvi su do istog pak gosti mogli stići već u 1. minuti utakmice.

Jakov Puljić je primio jednu loptu u dubinu iz ubacivanja sa strane, ubacio u sredinu gdje je Acosty pucao glavom, no lopta pogađa okvir Ivešinih vrata.

U 21. minuti prijeti Istra. Antonio Pavić je zapucao s nekih dvadesetak metara, no Sluga vrlo dobro brani, odbijena lopta stiže do Baruffija, no gostujući vratar uspješno brani i taj pokušaj.

U 34. minuti ponovno prijeti Istra. Ubačaj iz kuta izveo je Matei, Roce je prvi na lopti, no gosti loptu čiste s crte.

U drugom je poluvremenu Rijeka bila u potpunosti bolja momčad, a do vodstva su gosti mogli (i trebali) stići već u 47. minuti nakon pogreške u posljednjoj liniji domaće obrane, no Jakov Puljić propustio je realizirati stopostotnu priliku.

U 68. minuti Iveša odlično brani pokušaj Čolaka…

Pritisak Rijeke isplatio se u 76. minuti utakmice, kada se nakon pomutnje u obrani Istre u strijelce upisao Zoran Kvržić, kojem je to treći pogodak u aktualnoj sezoni 1. HNL.

Do kraja susreta bilježimo još izglednu sitaciju za Kristijana Jakića, no Escoval u ključnom trenutku odličnim klizećim startom čisti situaciju pred istrčalim Slugom.

Rijeka je tako upisala 18. pobjedu u sezoni, te je sada na 57 osvojenih bodova, jednom manje od Hajduka koji će sutra na Poljudu (20h) ugostiti Cibaliju. Drugi par sutrašnjeg programa 30. kola HT Prve lige su Dinamo i Osijek, čiji je derbi susret na rasporedu s početkom u 18 sati na Maksimiru.

Od 20 sati na stadionu Aldo Drosina prvu utakmicu 30. kola HT Prve Lige igraju Istra i Rijeka.

Istra koja se nalazi u negativnom nizu od četiri poraza u nizu tražit će bodove protiv Rijeke koja je proteklog vikenda na iznenđenje poražena na gostovanju kod Rudeša.