Težak poraz Istre u Puli, Rijeka ponovno ‘utrpala sedmicu’ (VIDEO)

U utakmici 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 1 025 gledatelja na Aldo Drosini, rezultatom 0-7 (0-2) porazila Istru 1961 i tako velikim slavljem u regionalnom derbiju uljepšala 41. rođendan trenera Bišćana.

Tri asistencije danas je upisao kapetan gostiju Zoran Kvržić, a u strijelce su se za Bijele upisivali dvaput Pavičić, dvaput Čolak, Acosty, Capan i Jakov Puljić, koji je današnjim pogotkom ponovno (sa 16 postignutih golova) usamljen na ljestvici najboljih strijelaca prvenstva.

Prvu prijetnju na utakmici kreirali su domaći. Laukžemis je u 3. minuti pucao s vrha šesnaesterca, no Sluga je siguran u reakciji.

Dvije minute poslije ponovno prijeti Istra. MarkusPavić je ušao u protivnički šesnaesterac i odigrao snažnu prizemnu povratnu loptu u sredinu, no nitko od njegovih suigrača nije stigao na istu.

Prvi pokušaj Rijeke bilježimo u 7. minuti, Murić je ubacio iz kuta za goste, Punčec je pucao slabo, Čondrić siguran u reakciji.

U 19. minuti Fuentes je s 18 metara uputio kvalitetno plasiran udarac, no Sluga dobrom reakcijom odbija u korner.

U 23. minuti Kvržić je ubacio za Čolaka, čiji udarac glavom s nekih sedam metara odlazi malo pored vrata.

Rijeka do rezultatske prednosti stiže u 28. minuti. Čolak je odigrao lijevo za Domagoja Pavičića, koji se ‘zavukao u sredinu i s ruba šesnaesterca kvalitetnim udarcem pogodio za 0-1 Rijeke.

U 32. minuti Laukžemis bježi gostujućim braničima, no Sluga pravovremenim istrčavanjem ‘tjera’ Litavca dosta u lijevo, te njegov udarac uz blok odlazi u korner.

Rijeka do povećanja rezultatske prednosti stiže u minuti. Kvržić je napravio većinu posla i nakon kvalitetnog probijanja lijeve strane domaće obrane odlično pronašao Čolaka koji usamljen s pet metara posprema loptu u bliži kut Čondrićevih vrata za 0-2 gostiju. Bio je to deseti ligaški pogodak u sezoni za 25-godišnjeg Čolaka.

Markus Pavić Slugi prijeti u 38. minuti. Njegov udarac glavom s nekih 10 metara odlazi malo pored vratnice.

Na poluvremenu Cvitanović je u svlačionici ostavio Adriana Funetesa, a u igru poslao Roberta Perića Komšića.

Rijeka do 0-3 stiže u 48. minuti. Ponovno je asistent bio Kvržić, a ovaj put je pored ‘uspavane’ obrane domaćih loptu u mrežu drugi put danas pospremio Pavičić. Bio je to njegov četvrti ligaški pogodak u sezoni, 23. ukupno.

U 55. druga promjena u redovima Istre, umjesto Markusa Pavića ušao je Marin Grujević.

Minutu poslije Lončar je nakon odličnog prolaska pucao s nekih deset metara iskosa s desne strane i pogodio suprotnu vratnicu Čondrićevih vrata.

Uslijedila je brzo nova prijetnja Rijeke. Murić je ubacio prizemno na prvu s lijeve strane, Čolak puca malo pored vrata.

Istra se raspala nakon trećeg pogotka, u 59. Čolak prijeti udarcem s 18 metara, pored vratnice.

Četvrti pogodak Rijeka je postigla u 62. minuti. Halilović je odlično otvorio Kvržića desno, a on kvalitetnim dodavanjem za strijelca Čolaka upisuje treću asistenciju danas.

Dvije minute poslije uslijedile su tri izmjene. Bišćan je s travnjaka povukao Roberta Murića i Antonija Čolaka, a u igru poslao Maxwella Acostyja i Jakova Puljića, dok je Cvitanovićeva posljednja promjena bio Toni Burić za Karolisa Laukžemisa.

U 67. Puljić s lijeve strane gostujućeg napada ubacuje u sredinu za Acostyja koji udarcem s 15 metara pogađa mrežu za 0-5.

Dvije minute poslije Lončar dodaje za Puljića koji pogađa za 0-6 Rijeke i svoj 16. ligaški pogodak u sezoni. Ovim učinkom 25-godišnji Puljić

Prve ‘znakove života’ u nastavku Istra je pokazala u 70. kada je udarac Bruna Savija glavom s osam metara Sluga odbio u korner.

Bišćan je posljednju promjenu obavio u 73. minuti, umjesto Ivana Lepinjice u igru je ušao Luka Capan.

U 78. je Bruno Savio još jednom dobro zaprijetio, ovaj put je njegov udarac s nekih deset metara iz okreta otišao malo iznad vratnice.

U 82. Kvržić je nakon dodavanja Halilovića uputio snažan udarac, no ravno u Čondrića koji odbija.

Konačnih 0-7 postavio je Luka Capan pogotkom u 90. minuti. Kvržić je izveo ubačaj iz kuta, Pavičić s prve prebacio na drugu vratnicu gdje je usamljeni Capan mirno posremio loptu u mrežu za svoj ovosezonski prvijenac.

Rijeka je tako četvrti put u klupskoj povijesti upisala 7-0 pobjedu u Prvoj HNL, drugi put u aktualnoj sezoni.

Istra 1961 u sljedećem kolu gostuje kod Gorice, dok će Rijeka na Rujevici biti domaćin Dinamu.

Program 32. kola zaključuje se sutra utakmicama Slaven Belupa i Osijeka u Koprivnici (16:30h) te Dinama i Lokomotive na Maksimiru (19h).

Od 19 sati na Aldo Drosini u Puli počinje susret 32. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem u regionalnom derbiju Istra 1961 dočekuje Rijeku.

Domaćini bez kartoniranih Iglesiasa i Miereza traže tri boda kojima bi četiri kola prije kraja prvenstvene sezone Rudeš matematički postao novi drugoligaš.

Nakon 3:3 remija u prvoj ovosezonskoj utakmici ove dvije momčadi odigranoj na Rujevici Rijeka je u preostala dva susreta upisala dvije pobjede (1:2, 2:0).

Igor Cvitanović i Igor Bišćan su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: