Superkup: Pogodak Gojaka za slavlje Dinama nad Rijekom (VIDEO)

U 12. izdanju Hrvatskog nogometnog superkupa odigranom pred 5 075 gledatelja na Maksimiru Dinamo je rezultatom 1-0 (1-0) svladao Rijeku i tako stigao do šeste titule osvajača ovog natjecanja.

Pogodak vrijedan trofeja postigao je Amer Gojak, a Bjeličina momčad od 85. minute je igrala s igračem manje zbog isključenja Lovre Majera.

Prvu priliku na utakmici vidjeli smo u 22. minuti kada je Oršić kvalitetno izveo slobodan udarac s lijeve strane domaćeg napada, Lešković je najviši u sredini i glavom prosljeđuje loptu u gredu, u nastavku je na udarcu Hajrović, no njegov pokušaj je blokiran.

Dinamo do rezultatske prednosti stiže u 41. minuti nakon lijepe akcije koju je prekrasnim pogotkom okončao Amer Gojak.

U 56. minuti Gavranović je pospremio loptu u mrežu nakon ubačaja Kadziora s desne strane domaćeg napada, no napadaču Plavih je sviran prekršaj u napadu te nema promjene rezultata.

Prvu promjenu napravio je Igor Bišćan kada je u 63. minuti iz igre povukao Escovala, a na travnjak poslao Domagoja Pavičića.

Dvije minute poslije mijenja i Bjelica, umjesto Marija Gavranovića ušao je Bruno Petković.

Veliku priliku za pogodak Dinamo je imao u 69. minuti kada je Oršić nesebično odigrao povratnu loptu do koje stiže Hajrović, čiji udarac Sluga brani.

U 72. igru je u redovima gostiju napustio Luka Capan umjesto kojeg je ušao Tibor Halilović.

Minutu poslije Dinamu (ovaj put) neopravdano nije priznat još jedan pogodak. Petković je odigrao za Oršića, koji nije u zaleđu, a pitanje je i dira li loptu koju je u vlastitu mrežu pospremio Tomečak. Zebec je nakon konzultacija s drugim pomoćnim Vedranom Đurakom odlučio potvrditi odluku svog kolege.

U 81. umjesto Izeta Hajrovića u igru je ušao Lovro Majer koji je zbog dva zaista gruba prekršaja u svega četiri minute provedene na travnjaku dobio dva žuta kartona i tako ostavio svoju momčad s igračem manje.

U 84. minuti Ivana Lepinjicu je zamijenio Robert Murić.

Prvu priliku na utakmici Rijeka je imala u 88. minuti kada je Raspopović pucao desno iskosa s nekih sedam metara, no Livaković odličnom reakcijom brani i odbija u korner za goste.

Ademi je dalekometnim udarcem zaprijetio Slugi u 90. minuti, no lopta je otišla malo iznad okvira.

Bjelica je posljednju izmjenu napravio u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je iz igre izašao Mislav Oršić kojeg je zamijenio Nikola Moro.

Rijeka do kraja susreta, igrale su se četiri minute sudačke nadoknade, nije uspjela ozbiljno ugroziti vrata Livakovića te je Dinamo tako pogotkom Gojaka zasluženo stigao do šeste titule osvajača Hrvatskog nogometnog superkupa.

S početkom u 20 sati na stadionu Maksimir igra se utakmica 12. izdanja Hrvatskog nogometnog superkupa u kojem će se sastati osvajač prvenstva Dinamo i pobjednik kup natjecanja Rijeka.

Bijelima će ovo biti četvrti nastup u superkupu, natjecanju koje su osvojili 2014. godine kada je isto posljednji put i održano.

Dinamu će ovo pak biti deseti nastup u superkupu, u kojem su pet puta digli trofej pobjednika. Eventualnim slavljem u današnjem okršaju s Rijekom Plavi će se izdvojiti kao najtrofejniji klub u ovom natjecanju, s jednim trofejem više od Hajduka.

Glavni sudac današnje utakmice je Mario Zebec iz Varaždina, a pomoćnici će mu biti Goran Pataki iz Đakova i Vedran Đurak iz Siska.

Domaćini danas zbog ozljeda ne mogu računati na prvi stoperski par Theophile Dilaver te Moharramija dok je zbog U21 Europskog prvenstva na poštedi Šunjić. Gosti su pak bez usluga Puljića, Mamića i Babića koji se još nisu oporavili od povreda.

Ukoliko nakon 90 minute igre ne bude pobjednika neće se igrati produžeci nego će se odmah pristupiti raspucavanju s jedanaest metara.

Treneri Nenad Bjelica i Igor Bišćan na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: