Splićanke do senzacije, prvi poraz Osječanki nakon 11 godina

Split Osijek
ŽNK Split

Četvrtfinale Hrvatskog nogometnog kupa za žene donijelo je susret dvije najbolje hrvatske ekipe. Split je u Vranjicu dočekao višestruke prvakinje i najbolju ekipu u Hrvatskoj Osijek.

Osječanke zadnjih 11 godina ne znaju za poraz. U tom periodu osvojile su 11 naslova prvaka Hrvatske i 11 puta podigle pehar namijenjen osvajačima kupa. Ove sezone Osječanke u prvenstvu imaju 13 pobjeda iz 13 utakmica i gol razliku od nevjerojatnih 157-1. Splićanke im pušu za vratom s jednom pobjedom manje (međusobni susret završio je 2-0 u korist Osijeka) i gol razlikom 86-6.

Osijek nije ni mogao zamisliti što će se dogoditi u Solinu. Nakon što su u 13 prvenstvenih utakmica primile samo jedan gol, u četvrtfinalu Kupa primile su ih čak četiri i ispale iz natjecanja. Fenomenalne Splićanke svoju su golijadu otvorile već u 12. minuti kada je mrežu Osijeka zatresla Valušek.

Na 2-0 povisila je Bukač u 20. minuti, a samo pet minuta nakon Balog je postavila 3-0 i s tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme. U nastavku je Osijek pokušavao doći do gola i ostati u utrci za polufinale, ali obrana Splita, predvođena raspoloženom Anamarijom Mišetić na vratima, nije popuštala.

Do kraja susreta Leonarda Balog postiže svoj drugi gol i povisuje na 4-0, a do počasnog gola Osijek uspijeva tek u zadnjoj minuti susreta preko Radeljić. Splićanke su tako došle nanijele Osijeku jedan od najtežih poraza u povijesti i plasirale se u polufinale Kupa.

U polufinalu ih već čekaju Dinamo i Katarina Zrinski, dok će četvrti polufinalist biti poznat kada snage večeras odmjere Agram i Rijeka.