Slavlje Gorice nad Istrom u debiju Dambrauskasa, prekrasan pogodak Lovrića (VIDEO)

Dambrauskas

U posljednjoj utakmici drugog dana programa 24. kola Gorica, je pred 791 gledateljem u Velikoj Gorici, rezultatom 3-0 (0-0) svladala Istru 1961 i tako u debiju trenera Valdasa Dambrauskasa prekinula niz od pet ligaških utakmica bez pobjede.

Pobjedu su domaćima golovima u 57., 80. i 94. minuti donijeli Matija Dvorneković, Michal Maslowski i Kristijan Lovrić.

Vrlo, vrlo siromašnih pola sata gledali smo u Velikoj Gorici. Istra je (planski ili ne) igrala dosta povučenije od suparnika koji je imao izraženiju težnju aktivnijeg igranja prema naprijed. Iz zaista siromašnog perioda utakmice vrijedi spomenuti jedino pokušaj Lovrića iz slobodnog udarca s preko dvadeset metara u desetoj minuti. Otišlo je to visoko preko okvira vrata.

Situacija na travnjaku nije se mijenjala i Gorica je s vremenom dominaciju u posjedu počela nešto konkretnije koristiti.

U 34. je Lovrić odlično izveo slobodni udarac s ruba šesnaesterca, lopta je išla u sam kut pod gredu no Čondrić je na visini zadatka i čuva mrežu netaknutom.

Dvije minute poslije Ndiaye nakon ubačaja s lijeve strane napada prsima spušta loptu za Hamada, njegov precizan sa sedamnaest metara odličnom intervencijom zaustavlja Čondrić.

Goste kao da je isprovocirao nešto opasniji period protivničke igre, pa slijedi period u kojem Istra dolazi nešto više i počinje igrati dosta aktivnije u posljednjoj trećini.

U 41. minuti fantastična situacija za Istru. Grujević je prvo potegao sa sedam metara usamljen, lopta je išla nisko u suprotni kut no Kahlina brani, u nastavku lopta dolazi do Guzine koji s dva metra puca snažno, no požrtvovni Jovičić je u bloku na crti i uspješno čuva mrežu svoje momčadi netaknutom.

Poluvrijeme je okončano još jednim odličnim pokušajem Lovrića iz prekida. Ovaj put je s nekih osamnaest metara pucao snažno i prizemno, Čondrić je svladan no lopta pogađa vratnicu.

Gorica do rezultatske prednosti dolazi u 57. minuti utakmice. Suk je osvojio zračni duel na sredini terena, lopta dolazi do Hamada koji odličnim dodavanjem u prostor proigrava Dvornekovića desno, a 31-godišnjak mirno šalje loptu u suprotni kut za 1-0 Gorice i svoj drugi ligaški pogodak u sezoni, ukupno šesti u Prvoj HNL.

Istra je nakon primljenog pogotka u potpunosti preuzela inicijativu, ali prvi put konkretnije prijete preko Delića (ušao umjesto Guzine u 66. minuti). Prvo si je u 74. minuti mladi napadač lijepo kreirao situaciju na rubu šesnaesterca i uputio snažan udarac po gredu, no Kahlina je na visini zadatka. Minutu poslije Delić je u situaciji na desnoj strani napada i s nekih deset metara iskosa upućuje udarac u bliži kut, domaći vratar ponovno siguran.

Do povećanja rezultatske prednosti Gorica stiže u 80. minuti utakmice. Jedno dugo ispucavanje Kahline gosti su loše riješili i lopta dolazi do Maslowskog (ušao umjesto Hamada u 76.) koji s dvadesetak metara upućuje precizan udarac i matira Čondrića za 2-0 i svoj drugi pogodak u sezoni i ukupno u Prvoj HNL.

U 86. prijete gosti. Gržan puca snažno iz velike udaljenosti, Kahlina kratko odbija, u nastavku je Delić na lopti, no domaći vratar i taj pokušaj iz blizine u bliži kut mirno zaustavlja i čuva mrežu netaknutom.

Tri minute poslije Špikić (ušao u 81. umjesto strijelca Dvornekovića) probija lijevu stranu gostujuće obrane i s nekih dvanaestak metara šalje loptu u vanjski dio mreže.

Delić je po domaćeg vratara ponovno opasan u prvoj minuti sudačke nadoknade. ‘Izvozao’ je Jovičića na lijevoj strani napada i uputio udarac nakon kojeg je lopta odsjela na gredi. Isti igrač ponovno prijeti minutu poslije, no i ovaj njegov udarac brani Kahlina.

Konačnih 3-0 postavio je Lovrić u posljednjim sekundama utakmice. Maslowski je dodao za Lovrića lijevo, domaći braniči promatraju i čekaju njegov potez, a on prekrasnim udarcem s dvadesetak metara šalje loptu u suprtoni kut za svoj deveti ligaški pogodak u sezoni, ukupno devetnaesti u 52. Prva HNL nastupu.

U konačnici ipak prilično sadržajan i zanimljiv susret okončan je tako slavljem domaćina, koji je sada na 34 osvojena boda, dok su gosti ostali pretposljednji sa šesnaest bodova na kontu.

Gorica u sljedećem kolu gostuje u Varaždinu kod Varaždina, dok će Istra 1961 na Aldo Drosini biti domaćin Osijeku. Program 24. kola zaključuje se sutra derbi okršajima Osijeka i Hajduka u Gradskom vrtu (15:00) te Dinama i Rijeke u Maksimiru (17:30).

U debiju Litavca Valdasa Dambrauskasa Gorica od 19 sati u sklopu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige dočekuje Istru 1961.

Prethodni ovosezonski prvenstveni susreti ove dvije momčadi završili su neriješenim ishodima. U Velikoj Gorici je bilo 1:1, a u Puli 2:2.

Domaćini danas u kadru nema Čelića dok su gosti bez suspendiranog Tomaševića te ozlijeđenih Sanea, Fuentesa, Majkića, Gonzaleza i Munivrane.

Sudačku ekipu predvodi Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a pomagat će mu Kruno Šarić (Županja), Marko Stolnik (Varaždin) i Andrej Burilo (Osijek). Za video tehnologiju su određeni Dario Bel (Osijek) i Tomislav Petrović (Valpovo) dok su delegat i kontrolor suđenja Ante Podnar (Gospić) i Draženko Kovačić (Križevci).

Valdas Dambrauskas i Ivan Prelec su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: