Slavlje Dinama u derbiju protiv Hajduka (VIDEO)

U velikom hrvatskom derbiju igranom na Poljudu pred 26 446 gledatelja Dinamo je minimalnim rezultatom 0:1 svladao Hajduk.

Hajduk je dobro i agresivno otvorio utakmicu. U petoj minuti Jairo dobro prolazi a Theophile-Catherine ga ruši i Hajduk dobiva šansu iz slobodnog udarca na rubu kaznenog prostora. Pucao je Mijo Caktaš, ali lopta završava u živom zidu.

Prvu šansu Dinama vidjeli smo u desetoj minuti kada nakon nešto lošije reakcije Ismajlija priliku na lijevoj strani ima Oršić, ali njegov slabi udarac odlazi pored gola. U 21. minuti Jradi je dobro proigrao Caktaša koji iskosa puca, a lopta od bloka odlazi u korner.

Dinamo do vodstva stiže u 26. minuti. Slobodni udarac iz daljine izveo je Oršić, Posavec je odbio loptu a prvi na nju stiže Mario Gavranović, koji zabija za 0:1.

Hajduk je u 28. minuti mogao brzo odgovoriti ali ubačaj Bradarića koji je bio neometan odlazi u gol aut. Par minuta kasnije Jradi testira Livakovića, koji bez problema brani. Kraj prvog poluvremena bio je bez većih prigoda, bitka se vodila na sredini terena bez većih opasnosti.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu prijeti Nejašmić nakon dobre kombinacije igrača Hajduka – ali lopta od bloka odlazi u korner. U 66. minuti bilježimo udarac Caktaša iz kornera, ali lopta odlazi preko gola.

Hajdukove šanse za bodove danas znatno su umanjene u 77. minuti. Šunjić je vukao Caktaša, sudac Batinić pustio je prednost, a onda veznjak Hajduka dva puta udara Šunjića koji je bio iza njega. Sudac Batinić isključio je Caktaša, a veznjaku Dinama pokazao je žuti karton.

Priliku za bod Hajduk je propustio u petoj minuti sudačke nadoknade. Nakon ubačaja s desne strane sam je ostao Borja Lopez, ali udarac Španjolca glavom odlazi malo pokraj gola.

Dinamo je ovom pobjedom još malo učvrstio svoje vodstvo na prvoj poziciji. Hajduk je peti s 43 boda i nastavlja svoju borbu za Europu. U nedjelju ‘bijele’ na Poljudu čeka ogled protiv izravnog konkurenta za Europsku ligu – Osijek.

Od 19 sati na Poljudu počinje susret 27. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem se u najvećem derbiju hrvatskog sporta sastaju Hajduk i Dinamo.

Obje momčad su neporažene u proljetnom dijelu sezone, a Plavi su uvjerljivi lideri prvenstvene ljestvice s čak 24 boda prednosti pred trenutno petoplasiranim Bilima.

U dvije ovosezonske međusobne utakmice na Poljudu u prvom derbiju nije bilo golova dok je u Maksimiru pogotkom Kadziora iz slobodnog udarca slavio Dinamo.