Slaven Belupo i Hajduk odigrali u Koprivnici susret bez pogodaka

U prvom susretu današnjeg programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Slaven Belupo i Hajduk odigrali su u Koprivnici susret bez pogodaka.

Od početka utakmice gledali smo povučenog domaćina, koji je planski prepustio prostor gostima, te Hajduk koji je bio aktivan, i pokušavao iskorištavati kvalitetno ponuđeni prostor, no bilo je to prilično traljavo u ključnim trenucima razvoja napada.

U prvom poluvremenu bilježimo svega tri spomena vrijedne situacije, od čega su se dvije odigrale u prvih sedam minuta susreta. Bašić za Hajduk, i Bogojević za Slaven, nisu bili dovoljno precizni iz vrlo dobrih prilika za vlastite momčadi.

Do kraja poluvremena najopasnije po bilo čija vrata je bilo u 36. minuti kada je Hamza na ubačaj Tudora s desne strane s nekih sedam metara pucao glavom pored Markovićevih vrata.

Drugi dio otvoren je promjenom u redovima gostiju. Gostujući strateg Carrillo na klupi je odlučio ostaviti Ohandzu, umjesto kojeg je ušao, pokazat će se, dosta aktivni Almeida.

Slaven je i dalje bio veoma povučen, Hajduk pak u uvodu drugog dijela čak i jaloviji nego tijekom prvog poluvremena, pa tako prvu ozbiljniju situaciju bilježimo u 56. minuti, kada je Erceg pokušao škaricama materijalizirati ubačaj Hamze iz kornera, no završilo je to pored vrata.

U sljedećem napadu zaprijetio je domaćin. Rebernik je zapucao malo pored Stipičinih vrata, a dvije minute poslije Almeida je iz teške situacije na ubačaj Memolle pokušao ugroziti vrata Slavena, no neuspješno.

Digao je tempo Hajduk u tom periodu, te bio dosta konkretniji prema naprijed, no u 67. minuti Radošević je odigrao jednu riskantnu povratnu loptu prema Stipici, čije je ispucavanje jednako loše, te se nakon niza grešaka u dobroj situaciji našao Tatar (ušao u 53. minuti umjesto Kendeša), no njegov udarac ipak mirno brani gostujući vratar.

U 68. minuti Almedia je odlično spustio loptu za Ercega, koji se uspio izboriti za poziciju za udarac, no vrlo dobar pokušaj brani Marković. U nastavku akcije Memolla ubacuje na drugu vratnicu za Almeidu, no njegov pokušaj glavom mirno hvata, danas vrlo dobri, Marković.

Možda i najčišću situaciju za pogodak Erceg je imao u 73. minuti, kada mu je Almeida odlično odigrao loptu na udarac, no i taj njegov pokušaj odlazi pored okvira domaćih vrata. Zapucao je Erceg i u 78. vrlo dobro, no i taj pokušaj je rješio Marković.

O igri Slavena prema naprijed dovoljno govori podatak da su prvi korner na susretu imali u 75. minuti utakmice.

Do kraja susreta Slaven je s petoricom u posljednjoj liniji branio ono što ima, te u tome u konačnici i uspio, jer gosti u posljednjih petnaestak minuta (sa sudačkom nadoknadom) nisu uspjeli ozbiljnije ugroziti Markovićeva vrata.

Hajduk je tako remizirao dva kola za redom, dok je Slaven nakon poraza od Intera i Cibalije u prethodna dva kola, te Rudeša u kupu, uspio susret okončati barem remijem.

U sljedećem kolu Slaven gostuje kod lidera prvenstva Dinama, dok Hajduk na Poljudu dočekuje Rudeš.

Slaven BelupoHajduk će susretom u Koprivnici (15 sati) otvoriti program drugog dana 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige, kojeg će utakmicom u Kranjčevićevoj zaključiti RudešCibalia.

Biti će ovo 29. HNL okršaj Slavena i Hajduka u Koprivnici, gdje su gosti kao pobjednici odlazili devet puta, te u dvanaest susreta bili neporaženi, dok su Farmaceuti slavili u sedam okršaja, posljednji put u 18. kolu prethodne sezone, kada su golovima Marija Burića i Mirka Ivanovskog iz kaznenog udarca upisali 2-1 pobjedu. Strijelac za Hajduk u tom susretu je bio Ahmed Said, kojeg danas neće biti u kadru, s obzirom na to da je ‘disciplinski’ sankcioniran od strane kluba, te uklonjen iz prve momčadi.

Domaći u ovaj susret ulaze s novim trenerom, nakon što se poslije serije loših rezultata uprava kluba odlučila na smjenu Željka Kopića i postavljanje Tomislava Ivkovića na klupu koprivničkog prvoligaša.

>> Tomislav Ivković novi trener ‘Farmaceuta’

Bivši trener Lokomotive danas neće moći računati na Musu, Pejića i Ivanovskog koji odrađuju disciplinske sankcije, te ozlijeđenog Bistrovića.

Gostujućem strategu će pak, osim spomenutog Saida, u Koprivnici nedostajati Kožulj i Teklić zbog akumuliranih žutih kartona, te Nižić, Savvas i Juranović, koji imaju problema s ozljedama.

Treneri Tomislav IvkovićJoan Carrillo na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave:

Comet HNS

Glavni sudac susreta je Ivan Bebek iz Rijeke, s pomoćnicima Tomislavom Petrovićem iz Valpova i Mirom Grgićem iz Osijeka.