‘Škaricama’ Petkovića Dinamo svladao Lokomotivu (VIDEO)

U posljednjem susretu programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Dinamo je na stadionu u Kranjčevićevoj svladao Lokmotivu rezultatom 0-1 (0-1). Strijelac jedinog pogotka na susretu bio je Bruno Petković.

Dinamo je u prvom poluvremenu bio izrazito dominantnija momčad, dok je Lokomotiva tijekom prvih 45 minuta uspjela kreirati tri dobre situacije pred Livakovićevim vratima.

Prva je zaprijetila Bjeličina momčad. U 5. je minuti nakon odličnog prodora Šituma Petković pucao glavom s nekih pet metara, no Grbić uspješno brani.

Pet minuta poslije prilika za Lokomotivu. Karačić je prebacio s desne na lijevu stranu domaćeg napada, Lecjaks prolazi Moharramija i igra kvalitetno za Radonjića, no njegov pokušaj odlazi iznad Dinamovih vrata.

U 16. minuti Dinamo stiže do rezultatske prednosti. Kadzior je izveo slobodan udarac, obrana domaćih vrlo loše reagirala, a Bruno Petković to atraktivno iskoristio i postigao fantastičan pogodak škaricama za 0-1 Dinama i svoj peti prvenstveni pogodak u sezoni.

U 18. je minuti Karačić pokušao udarcem s nekih dvadeset metara, no Livaković brani. Na drugoj strani u 27. udarac Kadziora blokira obrana domaćih. Do kraja poluvremena pravih situacija pred protivničkim vratima nije bilo, te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću Plavih.

U drugom dijelu bilježimo još jedan pokušaj škaricama Petkovića u 50. minuti, Grbić brani, te najbolju situaciju za Lokomotivu u dotadašnjem dijelu susreta, kada je Kastrati u 55. pucao malo pored lijeve vratnice Livakovićevih vrata. U 65. se nakon ubačaja iz kuta za Dinamo lopta odbila od Krstanovića prema vratima Lokomotive, no Grbić to brani. Radonjić je u 72. nakon dodavanja Krstanovića bio u dobroj situaciji u šesnaestercu Dinama, no i njegov pokušaj ne odlazi u okvir.

U 76. minuti ponovno prijeti Radonjić, pucao je s nekih dvadesetak metara, no njegov snažan udarac odlazi malo pored okvira Dinamovih vrata.

Do kraja susreta Dinamo je bez većih poteškoća sačuvao stečenu rezultatsku prednost, te usprkos dojmu da je Lokomotiva bila konkretnija momčad u drugom dijelu, upisao jedanaestu prvenstvenu pobjedu u aktualnoj sezoni i stekao osam bodova prednosti pred Lokomotivom.

Dinamo u sljedećem kolu gostuje kod Rijeke na Rujevici, dok će Lokomotiva na stadionu u Kranjčevićevoj biti domaćin Osijeku.

Od 17:30 sati u Kranjčevićevoj se u sklopu posljednjeg susreta 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige sastaju vodeće momčadi na ljestvici Lokomotiva i Dinamo. Plavi imaju pet bodova prednosti pred sestrinskim klubom.

>> Utakmica koja to nije

U prvoj međusobnoj prvenstvenoj ovosezonskoj predstavi tri boda je upisala momčad Nenada Bjelice koja je u Maksimiru slavila pogotkom Petkovića iz kaznenog udarca.