Simić i Hamza za slavlje Bilih nad Istrom 1961 (VIDEO)

U posljednjoj utakmici prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk je na Poljudu pred 8.284 gledatelja slavio protiv Istre 1961 rezultatom 2:0 (1:0). Strijelci za domaćine su bili Simić i Hamza.

Bila je to premijerna pobjeda novog trenera Damira Burića u drugom mandatu na klupi Bilih i ukupno 50. utakmica kao stratega splitske momčadi.

Prvi pogodak na utakmici vidjeli smo u osmoj minuti kada nakon ubačaja iz kornera Gyurcsa i loše reakcije kapetana domaćih Čondrića prvijenac u bilom dresu postiže igrač s brojem osam Stefan Simić koji je ovog ljeta u Hajduk pristigao iz Milana.

Do konca poluvremena Hajduk je prednosti mogao povećati nakon prilika Caktaša i Jaira, ali tom prigodom te naročito kod pokušaja hajdukove desetke iskazao se gostujući vratar.

Zeleno-žuti su najbolju priliku u prvom poluvremenu imali također nakon udarca iz kuta kada je udarac Rufatija u 39. minuti odlično obranio Posavec.

Torcida je početkom drugog poluvremena na sjevernoj tribini razvila poruku: “Čuvam za tebe jednu pjesmu što ju nikad ne pjevam, vjeruj mi sve bih još za tebe da i nema noći u kojoj titulu ne sanjam”.

Poruka Torcide početkom drugog poluvremena

Veliku priliku domaćini su imali u 64. minuti kada je Jairo nakon dobre akcije uposlio Caktaša, ali ponovno je na nivou Čondrić. U nastavku akcije lopta dolazi do brazilskog napadača koji nije bio precizan.

Istra 1961 je do izjednačenja mogla doći u 76. minuti kada je Galilea odlično uposlio Ivančića čiji je udarac prohujao malo iznad vratnice.

Hajduk je pobjedu potvrdio u 88. minuti kada je dodavanje Jaira do Hamze skrenuo Rufati, a gambijski veznjak mirno poentirao pored Majkića koji je prethodno zamijenio ozlijeđenog Čondrića.

Domaćini su do trećeg gola mogli u sudačkoj nadoknadi kada je nakon Hamzinog ubačaja iz kornera pucao Jurić, ali s gol linije loptu izbija Pavić. Potom je posljednju priliku na utakmici imao Jairo, ali nakon dobrog driblinga njegov udarac brani rezervni vratar Zeleno-žutih.

Po završetku susreta Torcida je pozvala igrače Hajduka pred sjevernu tribinu te su istaknuli poruku na kojoj je uz nacrtanu plažu i palmu bio natpis “Lito ide Malta”.

Varaždin – Hajduk

Od 20 sati na Poljudu u posljednjoj utakmici prvog kola Hrvatski Telekom Prve lige Hajduk dočekuje Istru 1961.

Za obje momčadi će na klupama debitirati novi treneri. Damir Burić je preuzeo Bile nakon otkaza Siniši Oreščaninu poslije ispadanja od Gzire United u prvom pretkolu Europske lige dok je Ivan Prelec u ljetnoj stanci zamijenio Igora Cvitanovića kao stratega Zeleno-žutih.

U prijelaznom roku domaćini su se pojačali sa Stefanom Simićem, Ivanom Dolčekom, Davidom Čolinom i Samuelom Eduokom te je otkupljen ugovor Josipa Posavca, a klub su od značajnijih igrača napustili Fran Tudor, Andre Fomitschow, Mirko Ivanovski i Franko Kovačević.

Istra 1961 je nakon izborenog ostanka u kvalifikacijama protiv Šibenika napravila velike promjene u kadru. Na Drosini tako više nisu Dani Iglesias, Daniel Ndi, Kevin Rimane, Ramon Mierez, Maicon Da Silva, Tomislav Čuljak, Ioritz Landeta, Madger Gomes, Julio Rodriguez, Bruno Savio, Kim Young Gyu i Moha Traore dok su u Pulu pristigli Mario Munivrana, Šime Gržan, Einar Galilea, Josip Tomašević, Adrian Fuentes i Mario Ćuže.