Šest pogodaka u slavlju Rijeke nad Rudešom (VIDEO)

U prvoj utakmici programa 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 279 gledatelja na stadionu u Kranjčevićevoj, rezultatom 2-4 (1-3) porazila Rudeš i tako stigla do jedanaeste ligaške pobjede u sezoni te (barem privremenog) drugog mjesta na ljestvici.

Strijelci za domaće bili su Vilibald Vuco iz kaznenog udarca i Dragan Juranović, dok su za goste protivničku mrežu tresli Alexandar Gorgon dvaput (jednom iz kaznenog udarca), Acosty i Puljić.

Rudeš je u uvodnim minutama imao mini pritisak, ako se to tako može kategorizirati. Dva kornera u svega dvadesetak sekundi, a nakon drugog ubačaja iz kuta s desne strane kojeg su gosti loše očistili lopta u 3. minuti stiže do Dragana Juranovića, čiji je pokušaj ubačaja s desne strane domaćeg napada Sluga zaustavio na gol-crti.

U 12. minuti treći ubačaj iz kuta za Rudeš, nakon kratkog odbijanja lopta opet stiže do Juranovića, na njegov ubačaj Božić glavom nečuvan loše reagira.

Dvije minute poslije još jedan korner za Rudeš, Juranović izvođač i sa suprotne strane, oko peterca je Štrkalj pao nakon duela s Lončarom, a Matoc pokazuje na bijelu točku za domaće. Lončar je rukama evidentno držao protivnika, a o intezitetu i ostalom… Siguran izvođač s bijele točke u 15. minuti je 22-godišnji Splićanin i kapetan Rudeša Vilibald Vuco. Vuci je ovo bio prvijenac u 16. prvoligaškom nastupu.

U 20. minuti prvi put konkretnije prijeti Rijeka, Puljić je nakratko pobjegao domaćoj obrani, no odlučuje se na šut s vrha šesnaesterca iskosa s desne strane i Banić nema problema s tim pokušajem.

Dvije minute poslije gosti traže kazneni udarac. Lončar je pao nakon duela s Lukom Smoljom, no Matoc odlučno pokazuje da nema materijala za kazneni udarac. Je li tome zaista tako teško je reći… Nek bude siva zona dok se struka ne oglasi.

Na isteku 39. minute Matoc pokazuje na kazneni udarac za Rijeku. Pavičić pokušava doći do lopte pored Dina Halilovića, dojam je da je igrač Rijeke već bio u padu kada je i nastupio kontakt s Halilovićem, no nek i ovo bude siva zona do stručnije opservacije. Siguran izvođač s bijele točke bio je Alexander Gorgon.

Do rezultatskog preokreta Rijeka stiže u 43. minuti. Ubačaj Kvržića s desne strane neometan u mrežu s nekih šest metara lijepo glavom nakon visokog skoka u mrežu posprema Maxwell Acosty. 27-godišnjem Gancu to je bio četvrti ligaški pogodak u ovoj sezoni.

U 45. minuti dobra situacija za Rudeš. Juranović je ubacio iz prekida s desne strane, Sluga loše reagira te lopta dolazi do Štrkalja na drugoj vratnici, no njegova reakcija je traljava i lopta odlazi preko okvira nečuvanih vrata.

Bišćan na poluvremenu radi promjenu, umjesto Escovala, koji je imao nezgodu i vjerojatno zaradio ozljedu, u igru ulazi Darko Velkovski.

U nastavku susreta Rijeka igra dosta sigurnije nego u prvom dijelu, te uvodno dominira i kontrolira događanja na travnjaku.

Prvu spomena vrijednu situaciju drugog dijela bilježimo u 56. minuti kada je Puljić nakon ubačaja Mamića s lijeve strane ostao nečuvan, no malo je kasnio i udarac odlazi visoko iznad Banićevih vrata.

U 59. minuti Rijeka stiže do dva pogotka prednosti. Murić odličnim dodavanjem iza leđa obrane gostiju proigrava Gorgona, Banić istrčava van šesnaesterca sa svojih vrata, Gorgon ga mirno zaobilazi i plasira loptu u praznu mrežu za 1-3 Bišćanove momčadi. Gorgonu je to bio šesti prvenstveni pogodak u dresu Rijeke ove sezone, 33. ukupno u svim natjecanjima.

Tomislav Ivković prvu izmjenu radi u 61. minuti kada umjesto Luke Pasaričeka u igru šalje Franka Kovačevića.

U 63. minuti Banić brani jedan na jedan situaciju Acostyju.

U 67. velika prilika za Rudeš. Murić je pogriješio, Juranović se sjurio sam prema vratima Sluge, no gostujući vratar odličnom reakcijom brani čistu situaciju za domaće.

U 69. Ivković radi posljednje dvije izmjene, Matej Jukić i Tomislav Mrkonjić ulaze, travnjak napuštaju Božić i Erick.

Minutu poslije fantastična reakcija Banića koji se odlično ‘raširio’ pred zaboravljenim Puljićem čiji ga udarac pogađa u glavu te se lopta odbija u korner za goste.

Dominacija Rijeke se nastavila, Banić dobrom reakcijom brani udarac Murića s nekih 12 metara.

U 76. minuti prekid za domaće izvodi Juranović, lopta je odbijena kratko, domaći vraćaju u ‘gužvu’ gdje nakon nekoliko pokušaja Rudeša Halilović na dodavanje Kovačevića posprema loptu u mrežu, no pomoća sutkinja Kašić Rođak, dojam je opravdano, označava zaleđe Dina Halilovića.

Njegov prezimenjak Tibor s druge strane travnjaka u igru ulazi u 77. umjesto Robreta Murića.

Puljić napokon loptu u mrežu posprema u 79. minuti nakon odličnog ubačaja Kvržića s desne strane napada. Ostali su Acosty i Pulijć zaboravljeni, te s druge vratnice gostujući igrač nije imao težak posla pri postizanju svog šestog ligaškog pogotka u sezoni za 1-4 Rijeke.

U 81. minuti Rudeš smanjuje na 2-4. Povukao je odlično kontru Juranović, dodao desno za Kovačevića čiji udarac Sluga brani, no odbijenu loptu u mrežu ipak posprema Dragan Juranović. 25-godišnjem Juranoviću ovo je bio prvoligaški prvijenac u karijeri.

Dvije minute poslije posljednja izmjena u redovima gostiju, 19-godišnji Ivan Lepinjica upisuje debi u prvoligaškokm društvu ulaskom umjesto dvostrukog strijelaca Gorgona.

U 87. minuti je udarac Mamića iskosa s lijeve strane otišao malo pored suprotne vratnice Banićevih vrata.

Rijeka je tako uz možda nešto više problema od očekivanja (pogotovo ako gledamo prvo poluvrijeme) svladala Rudeš i upisala 11. prvenstvenu pobjedu kojom se privremeno vratila na drugo mjesto HT Prve lige.

Rudeš u sljedećem kolu gostuje kod Gorice, a Rijeka je na Rujevici domaćin Istri 1961.

Program 22. kola nastavlja se sutra utakmicama Slaven Belupa i Inter Zaprešića u Koprivnici (15h) te Hajduka i Gorice na Poljudu (17:30h).

Od 18 sati u Kranjčevićevoj počinje prvi susret 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem Rudeš dočekuje Rijeku.

U prva dva međusobna ovosezonska sraza Rijeka je upisala dvije pobjede. Na Rujevici od 5:1 i u Zagrebu 2:1.