Šest pogodaka u drugom poluvremenu za remi Gorice i ‘Farmaceuta’ (VIDEO)

U trećem susretu programa 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige Gorica i Slaven Belupo su odigrali neriješenih 3-3 (0-0) pred 1479 gledatelja na stadionu u Velikoj Gorici.

Prvi spomena vrijedan pokušaj na susretu bilježimo u 29. minuti kada je Puclin iz teške situacije s desne strane zapucao prema vratima Gorice, no domaći vratar Kahlina bio je siguran.

Bilo je to ujedno i vrijedno evidentiranja tijekom veoma nekonkretnih prvih 45 minuta susreta, u kojem smo gledali ravnopravan nogomet, nelošeg tempa i želje, no jednostavno premalo kvalitetne kombinatorike.

Do vodstva i prvog povijesnog pogotka u 1.HNL Gorica stiže u 62. minuti kada je Atiemwen ostavljen sam na širokom prostoru lijeve strane domaćeg napada što je bilo dovoljno da 20-godišnji Nigerijac pokaže što zna. Fantastično dodavanje vanjskim dijelom kopačke za Zwolinskog, koji nije imao puno posla s pospremanjem lopte u mrežu za 1-0 Gorice.

Tri minute poslije Atiemwen na napucavanje Dvornekovića i zahvaljujući lošoj reakciji obrane gostiju povisuje rezultatsku prednost na 2-0 za Goricu.

U 69. minuti Bogojević je s vrha šesnaesterca dobro zaprijetio vrataru domaćih, no Kahlina je bio na visini zadatka i odbio loptu u korner. Dvije minute poslije Matej Jelić s trideset metara iz slobodnog udarca preciznim udarcem postavlja 2-1. Bio je to njegov prvi ligaški pogodak u HNL-u nakon 28. 04. 2012. kada je jedinim golom na utakmici donio minimalnu pobjedu Karlovcu nad Šibenikom.

U 73. Gorica ponovno ima dva pogotka prednosti. Odličnu akciju odigrala je momčad Sergeja Jakirovića, sve je počelo od upornog Kristijana Lovrića, koji je s lijeve strane ubacio prema vrhu šesnaesterca, tamo je Dvorneković lijepo produžio do nečuvanog Zwolinskog na desnoj strani, a 25-godišnji Poljak prelijepim udarcem vanjskom posprema loptu u mrežu u suprotni kut Antuna Markovića za 3-1.

78. minuta donosi nam još jedan pogodak. Aparicio je ubacio visoku loptu na drugu vratnicu, lošu reakciju Kahline iskoristio je Bongogui koji odigrava povratnu za nečuvanog Mendyja. Francuz s pola metra mirno loptu prosljeđuje u mrežu za 3-2.

Nevjerojatno učinkovito drugo poluvrijeme zaključeno je drugim pogotkom Mendyja u 90. minuti utakmice. Ubacio je Martinaga iz prekida, obrana domaćih je zaspala i Mendy nije imao puno posla s pospremanjem lopte u nečuvanu mrežu za 3-3. Treba naglasiti da je prvi pomoćnik, Dejan Berger, ovdje evidentno propustio signalizirati nedozvoljenu poziciju franuskog nogometaša.

Gorica je tako dosta nesretno propustila upisati prvu povijesnu pobjedu u 1. HNL, te će se morati zadovoljiti s prvim bodom u klupskoj prvoligaškoj povijesti. U sljedećem kolu momčad Sergeja Jakirovića dočekuje zaprešićki Inter, dok će Ivkovićeva momčad gostovati kod Dinama na Maksimiru.

Program 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključuje se sutra susretima Osijeka i Rudeša u Osijeku (18:30h), te Hajduka i Lokomotive na Poljudu (21h).

U današnjem programu drugog kola Hrvatski Telekom Prve lige od 17:30 sati u Velikoj Gorici očekuje nas duel Gorice i Slaven Belupa.

Bit će to prva povijesna domaća utakmica Gorice u najvišem rangu hrvatskog nogometa zahvaljujući činjenici da je Izvršni odbor HNS-a privremeni odobrio da se na stadionu igraju utakmice prve lige iako isti ne zadovoljava sve uvjete koji su propisani licencom odnosno nedostaju mu reflektori pa se susret mora igrati u dnevnom terminu.

>> Izvršni odbor HNS-a privremeno odobrio igranje HT Prve lige na stadionu u Velikoj Gorici

Posljednji put je prvoligaški nogomet u Velikoj Gorici igran prije 24 godine, ali se tad radilo o Radniku.

U prvom kolu prvenstva Gorica je poražena na gostovanju kod Rijeke (0:2) dok su Farmaceuti remizirali na Aldo Drosini protiv Istre 1961 (1:1).