Samodestrukcija Osijeka, Rijeka pobjedom potvrdila ‘kartu’ za Varaždin (VIDEO)

Facebook/NK Osijek

Momčad Matjaža Keka u drugoj je utakmici polufinala Hrvatskog nogometnog kupa pobijedila Osijek rezultatom 0-2.

Rijeka je tako s ukupnih 5-1 izborila finalni okršaj s GNK Dinamom u Varaždinu, koji je na rasporedu 31. svibnja ove godine.

U Osijeku smo gledali pomalo nedorečenog domaćina, koji je u prvih 45 minuta ipak imao dvije lijepe prilike za postizanje pogotka preko Barišića i Mioča. Gostima je u prvom poluvremenu opravdano poništen pogodak Eleza zbog zaleđa, a priliku za postizanje pogotka, no manjak koncentracije, imao je i Bezjak.

Nada domaćina u preokret živjela je do 49. minute susreta. Tada je Zoran Lesjak napravio veliku glupost, te u trenutku kada je nad njim napravljen prekršaj za žuti karton, nogom u prsa udario udario Vešovića i time ostavio svoju momčad s igračem manje.

Samouništenje Osijeka nastavlja se i nakon Lesjakove gluposti. U 52. minuti Mile Škorić, koji je bio prvi na lopti i ispred napadača Rijeke pri ubačaju, loptu je umjesto van granica igrališta očajnom reakcijom spremio u vlastitu mrežu.

Konačnu potvrdu i otklanjanje svake sumnje u prolazak Rijeke potvrdio je Franko Andrijašević pogotkom u 57. minuti utakmice.

Ostaje dojam da bi svjedočili puno uzbudljivijem nastavku da Lesjak nije nepotrebno reagirao i zaradio isključenje, no kako bilo, Osječani svoje prilike iskoristili nisu, te Rijeka s ukupnih 5-1 zasluženo ide u finale.

S početkom u 17 sati na stadionu u Gradskom vrtu Osijek će pokušati izboriti finalni okršaj s Dinamom u Varaždinu.

Momčad s Rujevice u Slavoniju sa sobom donosi zalihu od dva pogotka prednosti (3-1). Prvi polufinalni dvoboj trećeplasirane i prvoplasirane momčadi MAXtv Prve lige obilježio je Mario Gavranović postigavši hat-trick.

Na travnjak su se treneri Zoran Zekić i Matjaž Kek odlučili poslati sljedeće igrače: