Rudeš upisao drugu ovosezonsku pobjedu nad Hajdukom (VIDEO)

Rudeš je u posljednjem susretu 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige rezultatom 2-1 (1-0) svladao Hajduk, te tako upisao drugu pobjedu nad splitskim prvoligašem u ovoj sezoni. Još bitnije za domaćine, ovom su si pobjedom gotovo sigurno osigurali ostanak u elitnom nogometnom društvu.

Rudeš je tijekom prvih 45 minuta u okvir vrata Letice uputio jedan jedini udarac, i iz istoga i poveo.

Karlo Kamenar odigrao je odličnu loptu u prostor za Andersona, a 22-godišnji Angolac u 14. minuti mirno loptu šalje u mrežu za 1-0 Rudeša, i svoj drugi pogodak u HT Prvoj ligi.

Hajduk do kraja poluvremena, usprkos dominaciji posjedom i kreiranim situacijama pred protivničkim vratima, nije uspio postići izjednačujući pogodak, kojem je najbliže bio preko Barryja u 24. i Gyurcsoa u 42. minuti.

U nastavku je Hajduk krenuo na sve ili ništa, barem kada je riječ o postavci na travnjaku, no izvedbom je to i dalje bilo dosta nekvalitetno u ključnim trenucima igre. U 46. minuti Caktaš napušta igru, a u mjesto njega ulazi Kovačević, dok je u 59. Kopić izvadio još jednog veznjaka, pa je umjesto Bašića u igru, nakon dva mjeseca pauze zbog ozljede, ušao Hugo Almeida.

U 71. minuti je Kopić uveo Tudora umjesto Gyurcsoa, koji je malo prije izmjene imao najbolju priliku za Hajduk u dotadašnjem dijelu drugog poluvremena.

Pritisak se Hajduku isplatio u 78. minuti kada je Barry poslao loptu u mrežu na ubačaj Fomitschowa iz prekida. Bio je to drugi pogodak Gambijca u prvenstvu.

Kako su gosti sve otvorenije izlazili prema naprijed, tako je Rudeš imao ogroman prostor pred sobom za izlaske u kontre i polukontre. Nije takvih situacija bilo mnogo, no uspjeli su domaćini izboriti prve udarce iz kuta na susretu, a iz drugog su stigli i do drugog pogotka na utakmici.

Kamenar je u 83. minuti ubacio, gostujući igrači loše reagirali, a na koncu je loptu u mrežu poslao Galilea, kojem je to bio prvijenac u 1. HNL.

Do kraja susreta Hajduk je bezuspješno pokušavao stići do izjednačenja, domaći vratar Čondrić nije imao pravog posla, te je Rudeš u konačnici, iz tri upućena udarca postigao dva pogotka i upisao veliku pobjedu (drugu u ovoj sezoni nad Hajdukom), čime si je gotovo sigurno osigrao ostanak u 1. HNL.

U sljedećem kolu Rudeš dočekuje Slaven Belupo, a Hajduk će na gostovanje u Pulu kod Istre 1961.

Rudeš i Hajduk će, s početkom u 17 sati na stadionu u Kranjčevićevoj ulici, odigrati posljednji susret programa 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Momčad Josea Manuela Aire u posljednjih je pet ligaških utakmica upisala tri pojede (Osijek 1-0, Rijeka 4-2, Cibalia 3-2), poraz od Lokomotive (1-2) i remi sa zaprešićkim Interom (1-1). Hajduk je u posljednjih pet utakmica na istom učinku kao i njegov današnji suparnik. Pobjede nad Lokomotivom (1-0), Interom (0-3) i Cibalijom (4-0), poraz od Dinama (1-2) i remi protiv Slaven Belupa u prethodnom kolu (0-0).

U tri do sada odigrana međusobna susreta Hajduk ima dvije pobjede (1-0, 0-4), a Rudeš jednu, onu opjevanu 2-3 na Poljudu.

Glavni sudac današnjeg susreta je Marin Vidulin iz Kanfanara, a pomoćnici su mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Goran Lapac iz Sladojevaca.

Treneri Jose Manuel Aira i Željko Kopić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: