Rudeš remijem u Gradskom vrtu osvojio prvi prvoligaški bod (VIDEO)

Twitter/ NK Osijek

Osijek je u Gradskom vrtu odigrao neriješenih 1-1 s novim prvoligašem Rudešom. Iznenađujuće dobru utakmicu odigrala je momčad španjolskog stratega Inakija Alonsa. Osijek je u prvom poluvremenu bio izraženije bolja momčad na travnjaku, no Rudeš je pokazivao da se nije došao braniti kod četvrtoplasirane momčadi iz prošle sezone. Usprkos prilikama Osijeka, i nekoliko opasnih situacija za Rudeš, na poluvrijeme se odlazi bez pogodaka. U drugom poluvremenu Rudeš izgleda još bolje. Troma igra Osijeka iz prvog poluvremena gosti su u nastavku kaznili. Prvi prvoligaški pogodak za Rudeš u povijesti, ujedno i prvi prvoligaški pogodak u karijeri, u 66. minuti je postigao Karlo Kamenar. U deset minuta koje su prethodile pogotku Rudeš je zaista u potpunosti dominirao terenom, što je rezultiralo i povicima domaćih gledatelja koji su tražili ozbiljniji angažman svojih igrača.

Osijek je nakon pogotka živnuo, malo ubrzao igru i konkretnije počeo tražiti prostor za pogodak. Do njega su stigli vrlo brzo. Samo dvije minute poslije pogotka Rudeša, Bočkaj pogađa gredu iz slobodnog udarca, a odbijanac je spretno u mrežu spremio Ejupi.
Do kraja susreta pogodaka više nismo vidjeli, no igrao se zaista zanimljiv nogomet, u kojem je Osijek tražio pobjedu, no nogometaši Rudeša u konačnici su vrlo dobru predstavu uspijeli zaključiti osvajanjem prvog boda u prvoligaškoj povijesti. https://www.youtube.com/watch?v=NRFCldUmUuw Spomenimo i to da je Rudeš, uz Lokmotivu i Slaven Belupo, treća momčad koja je u prvom kolu nove sezone Prve lige, zaigrala u formaciji s tri igrača u zadnjoj liniji, što je svakako novost za hrvatski nogomet, koji tako pokazuje da prati taktičke trendove u europskom nogometu. >> ‘Vratili’ se sustavi s trojicom iza! Osijek nakon ovog remija prvo čeka uzvratna utakmica 2. pretkola kvalifikacija za Europa ligu protiv Luzerna u Švicarskoj, a zatim slijedi gostovanje u Puli kod Istre 1961. Rudeš će pak s druge strane u 2. kolu HT Prve lige, osokoljen bodom u Gradskom vrtu, u goste kod branitelja naslova Rijeke.
Ranije objavljeno: Program 1. kola Hrvatski Telekom Prve lige susretom u Gradskom vrtu, s početkom u 21 sat, zatvaraju Osijek i novi prvoligaš Rudeš. Slavonski prvoligaš u sezonu 2017/2018 već je pošteno zagazio odigravši tri utakmice kvalifikacija za Europa ligu. U sva tri nastupa momčad Zorana Zekića upisala je pobjedu, posebno dojmljivo bilo je izdanje u prvoj utakmici 2. pretkola kada je u Gradskom vrtu u potpunosti nadigran švicarski Luzern.  Zvonimir Mikulić, Zoran Arsenić, Nikola Mandić, Marko Karamarko i Tomislav Štrkalj, imena su koja su se oprostila od dresa slavonskog prvoligaša, dok su nova imena u Osijeku bivši igrači Lokmotive Eros Grezda i Petar Bočkaj, Robert Mudražija, Tomislav Šorša, Nikola Jambor i Marijan Antolović. Gosti, kojima će ovo biti premijerni nastup u 1. HNL, po završetku prošle sezone oprostili su se od trenera Igora Bišćana, te uz šest odlazaka ugovorno vezali čak 10 novih igrača. Tu je i novi trener Španjolac Inaki Alonso. Trener Osijeka Zoran Zekić najavio je da će zbog obveza u europskom natjecanju vjerojatno napraviti nekoliko promjena u sastavu. On i njegov kolega suparnik Alonso na travnjak u Gradskom vrtu odlučili su se poslati sljedeće sastave: ]]>