Rudeš pogocima Andersona i Budimira svladao Inter i stigao do treće prvenstvene pobjede (VIDEO)

U prvom susretu 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rudeš je na stadionu u Kranjčevićevoj pogocima Andersona i Budimira rezultatom 2-0 svladao Inter, te tako upisao treću ovosezonsku pobjedu u prvenstvu.

Prvi su zaprijetili domaći preko Einara Galilea koji je u 3. minuti na ubačaj iz kuta ostao nečuvan u protivničkom šesnaestercu, no njegov udarac glavom odlazi pored vrata Mrmića Ante.

Uslijedio je period u kojem su obje momčadi igrale oprezno u defenzivnom segmentu igre, no s jasnom željom za konkretnijim učinkom prema naprijed. Takav pristup nije ponudio puno prilika, a prvi pogodak na susretu postignut je u 20. minuti nakon pogreške gostujućeg braniča.

Loptu je na lijevoj strani Rudešovog napada primio najbolji klupski strijelac Budimir, nezgodno ubacio u peterac Intera, a tamo je pri pokušaju ispucavanja loptu promašio Petar Mamić te ona dolazi do Angolca Andersona Emanuela koji ju mirno posprema u mrežu za 1-0 Rudeša. Ovim pogotkom (prvim u drugom nastupu) 21-godišnji Castelo Branco da Cruz Anderson Emanuel postao je prvi Angolac koji se upisao na listu strijelaca u 1.HNL. Spomenimo i to da je Anderson, koji je u Rudeš stigao na posudbu krajem siječnja ove godine iz Alavesa, općenito i prvi Angolac koji je uopće zaigrao u našem najvišem nogometnom razredu.

Poslije postignutog pogotka domaćih nastavila se slična igra, s malo otvorenijim Interom prema naprijed, što je ostavljalo više prostora Rudešu koji je sve opasnije izlazio prema vratima Mrmića.

Do 2-0 Rudeš stiže u 35. minuti utakmice nakon još jedne zbunjene reakcije gostiju na ubačaj iz kuta. Karlo Lulić izveo je korner, Herdi Prenga očajno glavom pokušava očistiti situaciju, lopta se odbija do Španjolca Segada čiji loš udarac stiže na noge Budimiru koji (neometan?) s vrha peterca zakucava loptu iza leđa Mrmića za 2-0 Rudeša i svoj 9. pogodak u sezoni. Ovim pogotkom Budimir se izjednačio s bivšim igračem Hajduka Ercegom na ljestvici najboljih prvenstvenih strijelaca.

Inter do kraja poluvremena nije uspio ozbiljnije ugroziti Josipa Čondrića, a Rudeš je osim dva pogotka imao još nekoliko opasnih situacija pred Mrmićem, koji je imao jednu dobru intervenciju, a domaćima je i (dojam je ipak opravdano) poništen treći pogodak zbog zaleđa.

Na poluvremenu Toplak radi dvije izmjene. Umjesto Vukčevića ušao je Blažević, te umjesto Zulima 23-godišnji Ganac Obeng. Ti potezi donijeli su evidentnu živost u igri Intera, koji je u nastavku izašao dosta ozbiljnije te je puno bolje od protivnika otvorio drugo poluvrijeme. Bili su momčad koja kontrolira događanja na travnjaku, no najveća prilika u tom periodu bio je tek bezopasan udarac Obenga u 56. minuti s kojim Čondrić nije imao nikakvih problema.

Do smanjenja zaostatka gosti su mogli (i trebali) stići u 64. minuti susreta kada je nakon oštrog ubačaja Mamića s lijeve strane sam u petercu ostao Blažević, no umjesto mreže pogađa Čondrića.

Četiri minute poslije Tomislav Turčin je pobjegao po lijevoj strani gostujuće obrane no njegov ubačaj prema Budimiru bio je traljav te je Prenga ispucavanjem lopte u korner stigao spriječiti veću opasnost po vrata svoje momčadi.

Iako je Inter imao izraženiju prednost u posjedu lopte Rudeš je s istom u nogama bio dosta konkretniji. Najveću opasnost za goste predstavljao je brzi Turčin. U 75. minuti mogao je do pogotka, no njegov dobar udarac završava iza Mrmića i pogađa vratnicu.

Četiri minute poslije Turčin ponovno bježi gostujućim braničima i poslužuje strijelca prvog pogotka Andersona koji se nije najbolje snašao, te Rudeš propušta još jednu priliku za ‘rješavanje utakmice’.

Uzbudljivo drugo poluvrijeme ponudilo je i uzbudljivu završnicu. Postonjski je u 86. mogao do pogotka za goste, no njegov udarac (iako iz nezgodnog kuta) odlazi pored lijeve vratnice Čondrićevih vrata. Tri minute poslije Budimir je mogao do 10. ovosezonskog prvenstvenog pogotka, no ni on nije uspio realizirati izglednu situaciju. U 90. je Turčin izašao ‘jedan na jedan’ s Mrmićem te njegov loš udarac brani gostujući vratar.

U preostalom vremenu Inter je do pogotka zamalo došao nakon loše reakcije Glaudera koji je loptu proslijedio u okvir vlastitih vrata, njegov kolega Čondrić uspješno je opasnost odbio u korner. Posljednji događaj spomena vrijedan u ovom uzbudljivom susretu bio je trenutak kada je glavni sudac susreta Marin Vidulin umjesto (dojam je) kaznenog udarca za goste zbog starta na Mazaloviću pokazao žuti karton istom zbog prigovora.

U konačnici zaslužena pobjeda Rudeša koji je bio puno bolja momčad u prvom poluvremenu, no u nastavku je iz kontri i polukontri stvorio dosta više opasnosti po vrata gostiju, koji su pak ovaj susret (usprkos većem posjedu lopte) odradili dosta nekvalitetno i bezidejno.

Ovom pobjedom Rudeš se vratio u život. Sada je na 16 osvojenih bodova, jedan manje od Cibalije koja u ovom kolu gostuje kod Slavena u Koprivnici. Podsjetimo, Cibalia i Rudeš u sljedećem se kolu sastaju u Vinkovcima. Inter je pak ostao na 27 osvojenih bodova, te bi se Lokomotiva eventualnim slavljem sutra u Puli protiv Istre mogla bodovno izjednačiti s Divom iz predgrađa.

22. kolo se dakle nastavlja sutra derbijem između Osijeka i Rijeke u Osijeku (15h), te srazom Istre 1961 i Lokomotive u Puli (17h).

Susretom između Rudeša i zaprešićkog Intera, s početkom u 18 sati na stadionu u Kranjčevićevoj, otvara se program 22. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Oba su kluba u prošlom kolu remizirala, Inter je kao domaćin (na lošem, no opet pristojnom travnjaku) odigrao susret bez pogodaka sa Slaven Belupom, dok je današnji domaćin odigrao 2-2 s Lokomotivom, ispustivši pobjedu zahvaljujući kaznenom udarcu u posljednjim minutama utakmice.

Trener domaćih za ovaj je susret odlučio napraviti samo jednu zamjenu u odnosu na prošlo kolo, te je umjesto Kamenara od prve minute uveo 20-godišnjeg Španjolca Segada. U redovima gostiju također samo jedna izmjena u odnosu na prošli prvenstveni izazov, umjesto Vlatka Blaževića u prvih 11 se vraća Komnen Andrić.

Inter je uoči ovog susreta na 27 osvojenih bodova, tri više pred prvim pratiteljem Lokomotivom (koja u ovom kolu gostuje u Puli kod Istre), te 9 manje od četvrtoplasiranog Osijeka. Rudeš pak na kontu ima 13 osvojenih bodova, 4 manje od Cibalije i Istre, te bi im eventualna treća prvenstvena pobjeda zaista mnogo značila pred ‘derbi začelja’ koji ih čeka u sljedećem kolu protiv Cibalije u Vinkovcima.

Treneri Dinko JeličićSamir Toplak na travnjak stadiona u Kranjčevićevoj odlučili su se poslati sljedeće sastave: