Rudeš nakon Osijeka, Rijeke i Hajduka svladao i Dinamo (VIDEO)

Rudeš je u posljednjoj utakmici 35. kola HT Prve lige rezultatom 1-0 (0-0) svladao novog prvaka države Dinamo, i time upisao desetu prvoligašku pobjedu u klupskoj povijesti, nanijevši pri tom Modrima sedmi ligaški poraz u sezoni.

Nakon što su se jučer Rijeka i Hajduk remijima protiv Cibalije i Osijeka pobrinuli da Dinamo i matematički pred današnji okršaj s Rudešom osigura 19. naslov prvaka države, Dinamu je ostalo bez rezultatskog pritiska odraditi posljednje dvije prvenstvene obveze.

Tijekom prvih petnaestak minuta današnjeg susreta Rudeš je bio bolja momčad, no u otvorenoj igri s obje strane nije kreirano ozbiljnih velikih prilika za postizanje pogotka.

Najbliže pospremanju lopte u protivničku mrežu bio je Izet Hajrović, koji je danas odigrao odličnu utakmicu. Njegovi pokušaji u 31. iz slobodnog i 42. minute bili su najveći izazovi tijekom prvog poluvremena za domaćeg vratara Čondrića.

I u drugom dijelu je Hajrović bio taj koji je najkonkretnije prijetio domaćim vratima, ali i najviše kreirao za svoje suigrače. U 65. je bivši igrač Werdera dobro testirao koncentraciju Čondrića udarcem iz kuta.

Dvije minute poslije Ćorić je ubačajem iz kuta pronašao Rrahmanija, no i njegov pokušaj glavom nije bio pretjerano problematičan za, danas vrlo dobrog, Čondrića.

Nije novi prvak države igrao pretjerano učinkovito i konkretno kada je riječ o traženju prostora za kvalitetne situacije pred protivničkim vratima, no bilo je to opušteno i uvjerljivo izdanje Modrih. Rudeš je s druge strane izgledao dosta nemoćno u drugom dijelu, te se njihova igra svela na defanzivne zadaće, bez znanja i kvalitete za pokušaj ozbiljnijeg izlaska u kontranapade.

Jedini koji bi tu i tamo malo namučio Dinamo u obrambenim izazovima bio je Angolac Anderson, na kojem je Gojak i napravio prekršaj za drugi žuti karton u 84. minuti utakmice, te tako ostavio svoju momčad s igračem manje.

U 87. minuti Rudeš je uputio prvi udarac prema vratima Dinama, i postigao pobjedonosni pogodak. Strijelac je bio Anderson, kojem je to treći pogodak u sezoni.

Do kraja susreta (igrale su se tri minute dodanog vremena) Dinamo nije uspio ozbiljnije ugroziti vrata Čondrića, te je tako Rudeš nakon Osijeka, Rijeke i Hajduka, u svojoj prvoj prvoligaškoj sezoni u klupskoj povijesti uspio skinuti i Dinamo.

U sljedećem kolu Rudeš će igrati protiv Istre 1961 u Puli, u utakmici koja će njihovom domaćinu biti sve ili ništa, barem što se tiče zelenog travnjaka. Dinamo će pak naslov prvaka pobjedom pokušati proslaviti protiv zaprešićkog Intera na Maksimiru.

Od 18 sati u Kranjčevićevoj je na rasporedu posljednji susret 35. kola Hrvatski Telekom Prve lige u kojem će snage odmjeriti Rudeš i Dinamo.

Plavi su jučerašnjim remijima Rijeke i Hajduka osigurali naslov prvaka Hrvatske dok je Rudeš dobrom formom u posljednjih nekoliko kola riješio pitanje ostanka u najvišem rangu natjecanja.

U tri ovosezonska međusobna sraza Dinamo je na Maksimiru upisao pobjede rezultatom 3:2 i 2:0 dok je u Kranjčevićevoj bilo bez pobjednika, 1:1.