Rijeka u uzbudljivom susretu rezultatom 3-1 svladala Lokomotivu na Rujevici (VIDEO)

Rijeka je na Rujevici pred 4258 gledatelja u susretu 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige u vrlo uzbudljivoj utakmici rezultatom 3-1 (1-1) svladala Lokomotivu i tako pobjedom najavila odgođeni derbi susret 23. kola s Dinamom.

Prvi su ozbiljnije zaprijetili gosti preko Ivanušeca u trećoj minuti, no njegov udarac nakon lijepog prodora odlazi pored domaćih vrata bez potrebe za Sluginom intervencijom.

Uslijedio je period u kojem je Rijeka snažno pritisnula Lokomotivu i u kojem je glavni sudac utakmice Goran Gabrilo izgleda doživio totalno pomračenje. U razmaku od jedne minute splitski je sudac odlučio nedosuditi čak dva kaznena udarca za Rijeku. Prvo je Musa hrvačkim zahvatom srušio Escovala, a u nastavku riječkog napada Majer je pokupio Čolaka, no za Gabrila nekim čudom nijedan start nije bio dovoljan za pokazivanje na bijelu točku.

Nastavila je momčad Matjaža Keka s vrlo dobrom igrom i nakon ovih situacija, te nekoliko puta preko Hebera i Čolaka ozbiljno zaprijetila vratima koncentriranog Adriana Šempera. Do zasluženog vodstva domaćin dolazi nakon kornera u 23. minuti kada je Heber poslije odlične akcije zakucao loptu glavom u mrežu za 1-0. Brazilcu je to 9. prvenstveni pogodak.

Nakon primljenog pogotka momčad Gorana Tomića polako se počela dizati te do izjednačenja mogla stići u 30. minuti kada je Krstanović nakon fantastične kontre Lokomotive propustio matirati Slugu na kojeg je izašao sam.

Do izjednačenja Lokomotiva stiže u 39. minuti nakon udarca iz kuta. Strijelac za 1-1 bio je 24-godišnji stoper Ante Majstorović kojem je to prvi pogodak u sezoni i općenito u 89 HNL nastupa.

Do kraja prvog poluvremena ponovno je Rijeka bila ta koja je izraženije dominirala no usprkos vrlo dobrim pokušajima Zute i Črnica domaćin nije uspio stići do rezultatske prednosti.

Nastavak susreta bio je uvodno malo slabiji tempom, no prilika i uzbuđenja nije nedostajalo. Prvu veliku imao je Krstanović kojeg je Sluga u 55. minuti odličnom reakcijom spriječio u realizaciji.

Uslijedio je veliki pritisak Rijeke, no ne zahvaljujući povlačenju gostiju već puno bržem protoku lopte i okomitoj igri. Nekoliko su opasnih situacija domaćini stvorili, najveća je bila ona Kvržića u 75. kada je njegov udarac glavom prošao malo pored vratnice, a do zasluženog vodstva stižu minutu poslije. Odličnu akciju Rijeke na asistenciju Hebera svojim drugim prvenstvenim pogotkom okončao je Antonio Mirko Čolak.

Konačnih 3-1 nakon jedne ukradene lopte u prvoj trećini Lokomotivine polovice na asistenciju Pavičića postavio je Zoran Kvržić u prvoj minuti dodanog vremena. Bio je to drugi prvenstveni pogodak za Krvžića u ovoj sezoni.

Ovom pobjedom aktualni je prvak stigao do 41 boda na kontu, te uz utakmicu manje ima 6 bodova zaostatka za drugoplasiranim Hajdukom i 2 prednosti pred Osijekom koji ima odigrati dvije odgođene utakmice. Lokomotiva je ostala na 24 boda i drži sedmo mjesto s tri boda prednosti pred osmoplasiranom Istrom.

Rijeku sada u srijedu s početkom u 17 sati na Rujevici očekuje odgođeni derbi okršaj s Dinamom u okviru 23. kola, a Lokomotiva će isti dan (15 sati) odraditi odgođeni susret istog kola s Osijekom.

Program neodgođenih susreta 24. kola Hrvatski Telekom Prve lige zaključiti će Rijeka i Lokomotiva utakmicom na Rujevici koja počinje u 17 sati. Oba kluba u prošlom kolu zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta i nepostojanja uvjeta za igru nisu nastupala. Tako je Lokomotivi odgođen susret s Osijekom u Zagrebu, a Rijeci derbi sraz s Dinamom na Rujevici.

Dvoboj trenutno četvrtoplasirane i sedmoplasirane momčadi prvenstva biti će ukupno njihov 28 okršaj u okviru 1. HNL. Gosti su do sada upisali 7 pobjeda, 5 susreta je okončano bez pobjednika dok je aktualni prvak države Rijeka slavio u 15 puta.

Jedinu pobjedu u Rijeci Lokomotiva je upisala na Kantridi u 28. kolu sezone 2012/2013, kada je golovima Antolića, Šituma i Peke slavila rezultatom 1-3 (strijelac za Rijeku bio je Leon Benko.

U aktualnoj sezoni Rijeka je na Rujevici u 6. kolu nakon preokreta slavila rezultatom 2-1, a Lokomotiva je pak u 15. kolu (zahvaljujući pogotku današnjeg igrača Rijeke Luke Capana) slavila s minimalnih 1-0 na stadionu u Kranjčevićevoj.

Glavni sudac današnje utakmice je Goran Gabrilo iz Splita, a pomoćnici su mu sugrađani Hrvoje Radić i Mario Pepur.

Treneri Matjaž KekGoran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: