Rijeka svladala vrlo dobru Istru u Puli (VIDEO)

Twitter/NK Istra 1961 Pula

U pretposljednjem susretu programa 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je rezultatom 1-2 (0-2) svladala Istru 1961 i tako stigla do šeste ligaške pobjede zahvaljujući kojoj je na dva boda zaostatka za četvrtoplasiranom Goricom.

Susret je puno bolje otvorila Bišćanova momčad, koja je uvodnu dominaciju na travnjaku vrlo brzo i kapitalizirala. Prvu veliku priliku na susretu Rijeka je imala u 5. minuti kada je Čolak oduzeo loptu Onetu i ubacio u sredinu gdje je Gorgon prvi na lopti, no njegov pokušaj glavom vrlo dobrom rekacijom brani Josip Čondrić.

Minutu poslije Rijeka stiže do rezultatske prednosti. Zuta je primio loptu na lijevoj strani domaćeg napada i produžio za Hebera, koji lijepo odigrava u sredinu gdje Čolak finim dodirom matira Čondrića za 0-1 Rijeke i svoj peti pogodak u aktualnoj sezoni.

Nakon primljenog pogotka Rendulićeva momčad se malo stabilizirala, čak i nametnula jedan period, u kojem su izborili i dva ubačaja iz kuta, no iz tih situacija nije kreirana nikakva opasnost po vrata Simona Sluge.

Krunoslav Rendulić je već u 14. minuti napravio prvu zamjenu, evidentno zbog ozljede. Travnjak je napustio Espinoza, a u igru ušao Cardozo.

Prvu dobru situaciju pred vratima Rijeke domaći su imali u 24. minuti, Ivančić je osvojio dosta prostora u sredini i odigrao kvalitetno lijevo za Rodrigueza, no njegov prizemni ubačaj na vrijeme čisti Župarić. Bio je ovo ponovno kratak period u kojem je Istra nešto dominantnije igrala, izborila još dva kornera, no ni iz tih ubačaja iz kuta Rendulićeva momčad nije uspjela ugroziti Slugina vrata.

U 28. minuti prvi pravi udarac u okvir Rijeke. Fuentes je nakon ubačaja Ivančića glavom spustio za Bosančića, no njegov neometan (snažan) udarac s nekih deset metara vrlo dobrom rekacijom brani Sluga i čuva mrežu netaknutom.

U 32. je minuti Fuentes fantastično prošao Hebera uz rub gol-aut linije, pokušao odigrati povratnu za suigrače u sredinu peterca, no obrana gostiju čisti.

U trenucima puno bolje igre Istre, kada je Rijeka praktički na petnaestak minuta u potpunosti nestala s travnjaka, Bišćanova momčad stiže do povećanja rezultatske prednosti. Heber je ubacio s lijeve strane napada Rijeke, Kvržić je pored braniča Istre ‘ičeprkao’ loptu i u 34. minuti postigao svoj ovosezonski ligaški prvijenac za 0-2.

U 40. minuti je Lončar pokušao udarcem s nekih dvadesetak metar, no Čondrić odbija u korner za goste. Bila je to i posljednja spomena vrijedna situacija u prvom poluvremenu.

U drugom dijelu smo gledali prilikama još siromašniji nogomet, s iznimkom posljednjih pet minuta u kojima je Istra otvorenije pokušala napasti goste, a zahvaljujući tome i Rijeka imala nekoliko prilika za kvalitetnije doći do Čondrićevih vrata.

Do smanjenja zaostatka Istra stiže u 88. minuti pogotkom Perića Komšića, koji je iskoristio nevjerojatnu neopreznost Sluge i Escovala, te oduzeo loptu braniču gostiju i mirno matirao Slugu za 1-2. Bio je to drugi ligaški pogodak za 19-godišnjeg Roberta Perića Komšića.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te tako Rijeka upisuje tri boda u susretu u kojem je Istra prema prikazanom bila ravnopravan suparnik.

Rijeka u sljedećem kolu na Rujevici dočekuje lidera prvenstva Dinamo, dok će Istra gostovati kod Gorice.

Od 15 sati na Aldo Drosini u sklopu 14. kola Hrvatski Telekom Prve lige igra se regionalni derbi u kojem se sastaju Istra 1961 i Rijeka.

Njihov prvi međusobni ovosezonski prvenstveni sraz završio je neodlučnim ishodom, na Rujevici je bilo 3:3, a zanimljivo da nijednu momčad više ne vodi isti trener. Nakon Manuela Roce i Curra Torresa na klupi zeleno-žutih je danas Krunoslav Rendulić dok je Matjaža Keka zamijenio Igor Bišćan.