Rijeka svladala Rudeš, Armada u 80. minuti protestno napustila tribinu (VIDEO)

Facebook/NK Rijeka (arhiva)

Rijeka je u drugom susretu današnjeg programa 2. kola HT Prve lige rezultatom 4-1 svladala novog prvoligaša Rudeš. Momčad Inakija Alonsa ponovno je odigrala susret ‘iznad očekivanja’, makar već sada, nakon dva odigrana kola, postaje jasno da će Rudeš u svojoj premijernoj sezoni biti pristojan protivnik svim momčadima. Prvih desetak minuta gosti su bili dominantija momčad na travnjaku. U tom periodu stvorili su i najopsanije situaicije pred vratima Sluge. Lijep izlazak Rudeša u 2. minuti utakmice završio je lijepom situacijom za Havojića, čiji traljav udarac odlazi pored vratnice. Samo minutu poslije ponovno Havojić. Bivši igrač latvijskog Spartaksa s nekih 20-ak metara lijepo puca iz prve, no njegov udarac Sluga dobrom rekacijom odbija u korner. Rijeka se nakon spomenutih desetak minuta ‘uozbiljila’, te u 17. minuti ima prvu pravu i veliku priliku za pogodak. Gorgon u sredini terena prolazi nekoliko igrača Rudeša i odlično izbacuje Gavranovića u prostor, te Rijeka izlazi s dva igrača na vratara Hendiju. No Gavranović umjesto udarca pokušava dodati Kvržiću, čiji pokušaj stiže blokirati Borevković. U 25. minuti aktualni prvak stiže u vodstvo. Matei oduzima loptu i izbacuje Gavranovića u kontru, on kvalitetno u sredini pronalazi Kvržića, koji se namješta na lijevu nogu i pogađa za 1-0 domaćina. Treba spomenuti da je pokušaj hvatanja Gavranovića u zaleđe zeznuo pospani Mesarić.

U posljednjih 15-ak minuta prvog poluvremena Rijeka je potpuno dominirala travnjakom, te u tom periodu mogla, i trebala bolje kapitalizirati stvorene situacije. Ipak, u posljednjoj minuti prvog dijela za 2-0 pogađa Župarić. Dugu loptu iz slobodnog udarca poslao je Kvržić na drugu vratnicu, gdje Župarić pokušava odigrati povratnu glavom, no lopta se ponovno odbija do njega, te njegov udarac svladava Hendiju, koji je u ovoj situaciji mogao i bolje reagirati.
Rudeš je nastavak susreta ponovno otvorio odlično, kao i prvo poluvrijeme. Nekoliko opasnih situacija pred vratima Sluge imali su gosti, no vratar aktualnog prvaka bio je koncentiran. Konkretnu igru prema naprijed momčad španjolskog stratega ipak uspijeva kapitalizirati. Iako je Rijeka također imala pristojan broj dobrih situacija, upravo nakon jedne takve Rudeš u 63. minuti stiže do pogotka. Kontru gostiju povukao je Karlo Lulić, dodao za Aralicu, čiji se udarac odbija od Punčeca te vara Slugu za 2-1.
Rijeka je ponovno najopasnije zaprijetila u 73. minuti, kada je udarac Gorgona iz slobodnog udarca prošao malo pokraj Rudešovih vrata. Odličnu predstavu Rudeša u drugom poluvremenu, u kojem do 76. minute Rijeka nije uputila nijedan udarac u okvir gostujućih vrata, ‘pokvario’ je Mesarić. Nakon loše reakcije obrane Rudeša, u prilici se našao Gorgon, koji je pokušao pronaći suigrača na povratnoj lopti, no Mesarić je lošom reakcijom loptu skrenuo u vlastitu mrežu za 3-1 Rijeke.
Nakon pogotka, oglasila se i Armada, koja do tada nije navijala u znak protesta zbog postupanja zaštitara i policije na utakmici 1. kola protiv Slaven Belupa. Protesntni istup Armada je zaključila odlaskom s tribine u 80. minuti utakmice. U 87. minuti Gavranović pogađa za 4-1 i zaključak priče. Lijepu dijagonalu prima Heber te pogaađa vratnicu, a odbijenu loptu u mrežu posprema Gavranović. Iako je Rudeš pružio vrlo dobar otpor aktualnom prvaku, bila je to ipak klasična rutinska pobjeda Rijeke, koju sada očekuje prvi susret 3. pretkola Lige prvaka protiv Salzburga u Austriji, dok će Rudeš svoju iduću obvezu imati u 3. kolu HT Prve lige na gostovanju kod Lokomotive. https://www.youtube.com/watch?v=9bv8OgshrK8 Program 2. kola Hrvatski Telekom Prve lige sutra zaključuju Inter Zaprešić i Hajduk (19 sati), te Istra 1961 i Osijek (21 sat).
Ranije objavljeno: Od 21 sat Rujevica je domaćin susreta 2. kola HT Prve lige u kojem će snage odmjeriti aktualni prvak Rijeka i debitant u najvišem razredu hrvatskog nogometa Rudeš. Iako su proteklih dana završeni radovi na sjevernoj tribini stadiona na Rujevici čime se dosegnuo kapacitet od oko 8.200 mjesta ona večeras neće biti u funkciju, ali se očekuje da će biti otvorena za susret sa Istrom 1961 koji je na rasporedu idućeg kola. U prvom kolu sezone Rijeka je na domaćem terenu slavila protiv Slaven Belupa sa 2:0 dok je Rudeš upisao 1:1 remi na gostovanju kod Osijeka. Matjaž Kek i Inaki Alonso su se odlučili za sljedeće početne sastave: ]]>