Rijeka slavljem nad Lokomotivom preuzela drugo mjesto (VIDEO)

U prvom susretu programa 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je, pred 4 057 gledatelja na Rujevici, rezultatom 3-0 (1-0) svladala Lokomotivu i tako zauzela drugu poziciju na ljestvici.

Dvostruki strijelac za Bišćanovu momčad danas je bio Heber, dok je jedan pogodak postigao Zoran Kvržić.

Rijeka je uvodno dominirala događanjima na travnjaku, kako posjedom, tako i konkretnošću pred protivničkim vratima.

Do rezultatske prednosti Bišćanova momčad stiže u 13. minuti utakmice kada je Heber na ubačaj Kvržića, iz slobodnog udarca s nekih dvadesetak metara s desne strane, mirno glavom matirao Grbića za 1-0 Rijeke.

Prvu pravu prijetnju gosti su imali u 38. minuti. Radonjić je pucao s nekih jedanaest metara iskosa s lijeve strane, no njegov nezgodan udarac Sluga uspijeva odbiti u kroner.

Prvo poluvrijeme okončano je minimalnom rezultatskom prednošću Rijeke, iako su domaći imali izraženu dominaciju jednostavno u situacijama koje su trebali konkretnije završavati nisu bili dovoljno koncentrirani. Lokomotiva je s druge strane u posljednjih petnaestak minuta dosta ozbiljnije izgledala u protivničkoj polovici, no osim spomenutog pokušaja Radonjića nisu kvalitetnije ugrozili vrata Sluge.

Lokomotiva je u drugom poluvremenu nastavila s igrom s kraja prvog dijela, pa su tako gosti u uvodnih pet minuta generalno dominirali događajima na travnjaku. Ipak, prvu priliku, i to stopostotnu, imala je Rijeka.

Heber je u 50. minuti ostao sam nakon ubačaja s desne strane, no njegov udarac glavom s nekih pet metara odličnom reakcijom zaustavlja Grbić.

U 60. minuti 2-0 za Rijeku. Prilično otvorena igra s obje strane, u kojoj je Rijeka radila visok pritisak na polovici Lokomotive, a plod toga stigao je kada je Pavičić oduzeo loptu, Čolakov snažni udarac obranio Grbić, no Kvržić udarcem iskosa s desne strane posprema loptu u mrežu. Drugi je to ligaški pogodak Zorana Kvržića u aktualnoj sezoni.

U 66. Grbić brani pokušaj Čolaka iz jedan na jedan situacije, lopta se odbija put mreže, no Kolinger čisti s crte.

U 73. minuti još jedna fantastična reakcija Grbića. Čolak je ponovno ostao nečuvan u šesnaestercu gostiju, no ni ovu situaciju nije uspio materijalizirati.

Četiri minute poslije Heber svojim drugim pogotkom na susretu, poslije odlične akcije Bišćanove momčadi, postavlja konačnih 3-0. Bio je to deveti pogodak u prvenstvu za Brazilca, koji je sada na pogodak zaostatka za vodećim strijelcem HT Prve lige – Interovim Komnenom Andrićem.

U 87. minuti Krstanović je pokušao matirati Slugu s nekih dvadesetak metara, no domaći vratar vrlo dobrom reakcijom odbija u korner.

Do kraja susreta Rijeka je imala još jednu vrlo dobru situaciju, no Čolak ni ovaj put nije kvalitetno reagirao, te se rezultat nije mijenjao.

Devetom prvenstvenom pobjedom Bijeli su tako stigli do 33. prvenstvenog boda i trenutno drugog mjesta na ljestvici, dok bi Lokomotiva eventualnim slavljem Osijeka nad Goricom u ovom kolu mogla pasti na četvrto mjesto.

Rijeka u sljedećem kolu, posljednjem pred (pre)dugu prvenstvenu pauzu, gostuje u Koprivnici kod Slaven Belupa, dok će Lokomotiva biti domaćin Gorici.

Susretom Rijeke i Lokomotive, s početkom u 15 sati na Rujevici, otvara se program 17. kola Hrvatski Telekom Prve lige.

Ova dva suparnika ranije tijekom tjedna su se sastala u četvrtfinalu Hrvatskog nogometnog kupa, a uspješnija je u konačnici bila Rijeka, koja je tako četvrti put preko Lokomotive osigurala nastup u polufinalu natjecanja.

U današnji ligaški okršaj Rijeka i Lokomotiva ulaze bodovno izjednačene na ljestvici, te bi eventualna pobjeda bilo kojem od klubova značila barem privremeno odmicanje na kakvu takvu bodovnu prednost u borbi za drugo mjesto.

Glavni sudac susreta je Igor Pajač iz Zeline, a pomoćnici će mu biti Borut Križarić iz Čakovca i Vedran Đurak iz Siska.

Treneri Igor Bišćan i Goran Tomić na travnjak su se odlučili poslati sljedeće sastave: