Rijeka slavila u Zaprešiću, Heber se izjednačio sa Soudanijem na ljestvici najboljih strijelaca (VIDEO)

Rijeka je u pretposljednjem susretu 25. kola HT Prve lige rezultatom 0-3 (0-2) slavila kod Intera u Zaprešiću, te tako stigla na tri boda zaostatka za Hajdukom i devet za Dinamom.

Aktualni prvak pitanje pobjednika praktički je riješio u svega dvije minute. Na isteku 10. minute Zuta je izveo aut za goste, Grahovac propustio loptu a lijepim udarcem iza leđa Ante Mrmića pospremio je Domagoj Pavičić, kojem je to treći ovosezonski podogak u prvenstvu.

Minutu poslije već je 0-2 za Rijeku. Bradarić je odigrao odličnu loptu u dubinu, Heber pobjegao statičnim stoperima Intera, mirno loptu primio i spremio u mrežu za svoj 12. ovosezonski pogodak u prvenstvu čime se izjednačio sa Dinamovim Soudanijem na ljestvici najboljih strijelaca HT Prve lige.

Nakon postignutih pogodaka nismo vidjeli gotovo ništa konkretnog s nijedne strane, od Rijeke tek udarac Acostyja u 29. minuti koji je otišao malo pored lijeve vratnice Mrmićevih vrata i udarac Leovca u 43., dok su se jedine opasnosti pred vratima Sluge dogodile u 39. minuti kada je prvo gostujući vratar odličnim istrčavanjem spriječio veću opasnost po svoja vrata, a desetak sekundi poslije je Marin Zulim zapucao s vrha šesnaesterca, no njegov udarac odlazi malo iznad okvira Sluginih vrata.

U nastavku je Inter ušao iznenađujuće kvalitetnije od Rijeke te imao nekoliko odličnih prilika za izjednačenje. No ni nakon udarca Postonjskog (55.), pokušaja Andrića (60.) i prilike u 64. domaći nisu uspjeli smanjiti rezultat.

Zato je Rijeka usred pritiska Intera odigrala jednu odličnu kontru i preko Acostyja postigla pogodak za 3-0. Acostyju je ovo treći pogodak u prvenstvu.

U 69. je Regan Obeng bio blizu pogotka za Inter, no ni njegov udarac iz izgledne situacije nije pogodio okvir Sluginih vrata, kao ni pokušaj Komorskog u 78. minuti.

U idućem kolu Rijeka dočekuje na Rujevici Cibaliju, a Inter gostuje kod Osijeka u Osijeku.

Nakon (bez pretjerivanja) neviđenih šokova u jučerašnjem dijelu programa 25. kola Hrvatski Telekom Prve lige, isto se nastavlja danas susretom između zaprešićkog Intera i Rijeke u Zaprešiću, s početkom u 15 sati.

Momčad Matjaža Keka definitivno ne izgleda dominantno i uvjerljivo kao u prošlosezonskom izdanju kada je slovenski stručnjak kockice posložio (barem što se HNL okvira tiče) gotovo do savršenstva. Ipak, s obzirom na ogromne promjene u momčadi nastale nakon rasprodaje većine prvotimaca, Rijeka u drugom dijelu sezone počinje poprimati obrise igre kakva ih je krasila u povijesnoj klupskoj sezoni.

Nakon trening razbijanja Istre 1961 (čija je momčad jedva odradila dva tri ozbiljna treninga) u prvom kolu nastavka sezone, aktualni prvak poražen je u Osijeku rezultatom 2-1, čemu je uvelike kumovalo isključenje Župarića u 6. minuti okršaja. U posljednja dva kola Rijeka bilježi dva (primarno rezultatski) uvjerljiva slavlja na Rujevici. Lokomotiva 3-1, Dinamo 4-1 i sada se, nakon jučerašnjeg raspleta i aktualni prvak eventualnom pobjedom u današnjem okršaju s Interom i stizanjem na 9 bodova zaostatka za Dinamom, ponovno može uključiti u borbu za naslov prvaka. Podsjetimo, nakon što se okonča ovo kolo za odigrati (uz odgođene susrete) ostaje njih još čak 11.

Momčad Samira Toplaka pak u nastavku sezone ima odigrane samo dvije utakmice. Bez pogodaka u Zaprešiću protiv Farmaceuta, te 2-0 poraz od Rudeša sredinom veljače u 22. kolu, posljednjem kojeg je Div iz predgrađa i odradio.

Interu i Rijeci ovo će biti 48. ligaški okršaj, aktualni prvak slavio je u njih 18, Inter je upisao 15 pobjeda, a 14 susreta okončano je bez pobjednika. Posljednju pobjedu nad Rijekom Inter je zabilježio u 6. kolu sezone 2012/2013 kada je golovima Tomislava Šarića iz kaznenih udaraca slavio rezultatom 2-0. U Zaprešiću će Rijeka tako danas tražiti šestu pobjedu u gostima kod Intera, te ukupno 15. u ovosezonskom izdanju HT Prve lige.

Glavni sudac današnjeg susreta je Mario Zebec iz Zagreba, a pomoćnici će mu biti Igor Krmar i Goran Loparac. Na travnjak su se treneri Samir Toplak i Matjaž Kek odlučili poslati sljedeće sastave: