Rijeka slavila u regionalnom derbiju

U posljednjem susretu 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige Rijeka je na Rujevici pred 4.045 gledatelja u regionalnom derbiju svladala Istru 1961 rezultatom 2:0 (2:0). Autogol je postigao Galilea, a iz slobodnog udarca je pogodio Robert Murić.

Izabranici Simona Rožmana su pitanje pobjednika riješili u prvom poluvremenu kada su postigli oba pogotka te su s devetom pobjedom u prvenstvu, uz utakmicu manje, zadržali treću poziciju na ljestvici sa samo bodom zaostatka za drugim Hajdukom.

Prvo veliku priliku na utakmici vidjeli smo u 11. minuti kada je ubačaja iz kornera udarac Gorgona obranio Čondrić, a odbijenu loptu u mrežu propušta poslati Escoval.

Domaćini su poveli tri minute kasnije. Udarac iz daljine je uputio Gorgon, lopta je na putu prema vratima udarila Galileu i promijenila smjer, a potom se i od stative odbila u gol.

Rijeka je vodstvo povećala u 27. minuti kada je iz slobodnog udarca uz rub terena izvrsno u prvi kut pogodio Robert Murić.

Istra je do gola mogla doći u 39. i 45. minuti, ali udarac Gržana je blokirao Župarić, a pokušaj Franića odlično brani Prskalo.

Gržana je zaprijetio i na startu drugog poluvremena, no ovaj put mu je nedostajalo preciznost dok su domaćini zaprijetili preko Čolaka čiji udarac brani Čondrić.

Murić je do drugog gola na susretu mogao doći u 58. minuti, ali njegov udarac zaustavlja greda. Čolak je pokušao i u 72. minuti nakon dodavanja Raspopovića, ali lopta prolazi pored gola. Pet minuta kasnije ponovno prijeti Čolak, ali lopta odlazi malo iznad grede. Napadaču Rijeke je pripala i posljednja prilika na utakmici u 90. minuti, ali ovaj put njegov udarac završava u bloku.

Hajduk – Istra 1961

U posljednjem dvoboju 18. kola Hrvatski Telekom Prve lige u regionalnom derbiju Rijeka od 17:30 na Rujevici dočekuje Istru 1961.

U njihovom prvom međusobnom ovosezonskom dvoboju Rijeka je na Aldo Drosini upisala uvjerljivu pobjedu rezultatom 0:3, a nakon tog susreta klupu kluba s Rujevice je napustio Igor Bišćan.

U današnjem susretu domaćini ne mogu računati na usluge kartoniranog Andrijaševića i ozlijeđenog Kvržića, a gosti su bez Laukžemisa, Rafe i Octavija Paeza koji imaju problema s povredama dok Bušnja kao posuđeni igrač Rijeke odlukom matičnog kluba nema pravo nastupa.

Utakmicu će suditi Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline kojem će asistirati Goran Pataki (Đakovo), Nikola Kečkiš (Virovitica) i Marko Matoc (Zaprešić). Delegat susreta je Damir Stipković iz Zagreba, a suce će kontrolirati njegov sugrađanin Darko Cvitković.

Simon Rožman i Ivan Prelec su na travnjak od prve minute odlučili poslati sljedeće igrače: